İş Hukuku Avukatı

Anasayfa / Çalışma Alanları / İş Hukuku Avukatı

 

İşçi ve işveren arasındaki anlaşmazlıkların kanunlar ışığında incelenmesi ve ortak bir yolun bulunması için Alanya iş hukuku avukatı, sözleşme hazırlanması, dava süreci ve arabuluculuk alanında iş hukuku alanına başvurmaktadır. Kanunlarla çalışanların ve işverenlerin ortak bir paydada buluşması için ticaret hukuku ve iş hukuku alanında incelemeler yapılarak, dava süreci de bu şekilde takip edilecektir. 

Alanya İş Hukuku 

İşçi emeğinin haklarının korunması için hukuk sistemi içerisinde yer almış olan iş hukuku alanı, işverenin işçi haklarını es geçmeden görevlendirmelerini yapmasını sağlayacak maddeler içermektedir. Aynı zamanda işçinin de işverene yönelik gasp edici hareketlerde bulunmaması, güvenilir bir çalışma ortamının sağlanması için T.C.K maddeleri bu alandaki bütün detayları inşa etmiştir. 

İşçinin sendikalar aracılığıyla ya da iş alanındaki tanıklarla birlikte adalet arayışına girmesi, tazminat davası açılması, sözleşme ihlallerinin mahkeme yansıtılması ve iş kazası, ölüm durumları da iş hukuku çerçevesinde mahkemeye yansıtılarak süreç takip edilir. Alanya iş hukuku avukatı kanunlar ışığında 4857 sayılı kanunlara göre iş güvenliği yönetiminden de yola çıkarak dava sürecinde müvekkilin yanında olacaktır. 

İş Hukuku Davaları 

İşçi ve işveren arasındaki anlaşmazlıkların mahkeme sürecine yansıtılması durumunda, Alanya iş hukuku avukatı bu çerçevede destek olacaktır. T.C.K üzerinden maddelenmiş olan iş hukuku alanı, özellikle kamu ve özel sektör alanındaki işçilerin haklarını alması, maddi ve manevi tazminat davasıyla da bu sürecin tamamlanmasını sağlayabilir. Hak kaybına izin vermeksizin, mahkemede delil ve tanıklarla da dava yürütülebilecek, dava açılması için iş mahkemesine dilekçeyle başvuru yapılması gerekecektir. İş davası avukatıyla iletişim kurarak, bu sürecin nasıl ilerlediği hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz gibi hak ve taleplerinize ilişkin arabuluculuk alanından da yararlanabilirsiniz. 

İş Hukuku Dava Süreci 

Alanya iş hukuku avukatı, dava sürecinde sizinle birlikte olacak, danışmanlık hizmeti de vererek, maddi veya manevi tazminat davası açılması için 6098 sayılı borç kanunlarına yönelik çalışmalar gerçekleştirecektir. Mahkeme açılma nedenleri iş kazası, ölüm ve kayıplar olması ya da işçilerin hakkının verilmemesi durumları olabilmekte, işverenin de sözleşme üzerinden hak talebinde bulunması kanunlar ışığında takip edilmektedir. Maddi ve manevi tazminat davaları ayrı şekilde yürütülmekte aynı zamanda iş kazası sonucunda ölüm gerçekleşmesi durumlarında kişinin yakını da mağdur olarak dava açma hakkına sahip olabilmektedir. İş gücü kaybı, çalışamaz duruma gelinmesi ve yıpranma üzerinden de süreç mahkemede hak arayışına tabi olabilmektedir.

İş Hukuku Arabuluculuk Ve Danışmanlık 

Şirketler hukuku alanını da kapsamakta olan iş hukuku alanı, aynı zamanda iş hukuku avukatıyla birlikte aradaki anlaşmazlıkların mahkemeye yansımadan sözleşme yoluyla da halledilmesini sağlayabilmektedir. Arabuluculuk maddi kayıpların telafi edilmesi veya hak taleplerinin ödenmesi gibi durumlarda kullanılabilecek kısa bir yöntem olabilir. İş davası dilekçesi verilmeden önce, iki tarafından avukat aracılığıyla anlaşmazlıklarının giderilmesi, zararın karşılanması durumu da bu şekilde tamamlanabilmektedir. Alanya iş hukuku avukatı aracılığıyla, davanın yürütülmesi, arabuluculuk ve danışmanlık hizmeti alabilir, aynı zamanda dava süreci boyunca da işçi ve işveren ya da şirketler arası anlaşmazlıklara yönelik çözüm talep edebilirsiniz. 

Alanya İş Hukuku Avukatı Ve Danışmanlık Hizmeti 

Alanya üzerinden iş hukuku çerçevesinde, dava sürecinin takibi, dava açılımı, dosya hazırlanması veya arabuluculuk taleplerine karşı çalışmalar yapılmaktadır. İş mahkemesi sürecinde T.C.K üzerinden gerekli maddelerin incelenerek, davaya katkı sağlaması ve uzmanlık gerektiren çalışmaların icra edilmesi sağlanacaktır. Müvekkillerin danışma ve avukatlık hizmeti kapsamında ihtiyaç duyduğu bütün alanlardan yararlanması sağlanacak şekilde profesyonel avukatlarla çalışmaktadır.

Hakkımızda
Hayatımızın bir gerçeği olan hukuk bizi artık eskisinden daha fazla ilgilendirmektedir. Bunun yanında karmaşık yapısı bireyleri güç duruma düşürmektedir. Hukuk işlerinin yalın bir şekilde çözülmesi ve bireye doyurucu ve doğru bir şekilde anlatılması ciddi öneme sahip hale gelmiştir. Bu gerçeklerin farkında olan Avukat Enes Nergiz, ciddi çalışması ve özverili tutumuyla hukuki işlerin üstesinden gelmektedir.İyi derecede İngilizce ve Rusça bilen avukatımız, çalışmalarını Antalya’da yürütmektedir.
İletişim Bilgileri
Adres : Hacet Mahallesi Adliye Caddesi Göret Apartman D:13 Kat:3 No:5 Alanya/Antalya

Korkutreis Mah. İlkiz Sk. Akanay İş Hanı No:18/6 Sıhhiye Çankaya/Ankara

Osmaniye Mahallesi Mine Sk. No:4 Daire:28 Emre Konutları B Blok Bakırköy/İstanbul

Telefon : +90 553 417 23 13
E-Posta : enes.nergiz056@gmail.com