Ceza Avukatı

Anasayfa / Çalışma Alanları / Ceza Avukatı

Alanya Ceza Avukatı

Ceza avukatının iyi seçilmesi özellikle ceza hukuku alanında çok önemlidir. Ceza hukuku kişinin özgürlüğünün kısıtlanması ile ilgili bir alan olduğu için dava sürecinde yapılan yanlışlıklar büyük bedeller ödenmesine yol açar. Alanya ceza avukatı için büromuza başvurabilir,  danışmanlık ve avukatlık hizmeti alabilirsiniz.

Ceza Avukatı Kimdir?

Ceza hukuku alanındaki davalara bakan avukatlar ceza avukatlarıdır. Ceza avukatları ve ağır ceza avukatları olarak ayrılabilir. Ceza hukuku ise suç ve bunun cezasını içeren bir hukuk dalıdır.

Ceza hukuku ile suçun bedeli ancak kanunlar kapsamında belirlenir ve uygulamaya koyulur. Türk Ceza Kanunu bunu açıkça belirtmiştir. Örneğin açıkça suç sayılmayan ( Kanun tarafından) bir eylem için güvenlik tedbiri uygulanmaz ya da ceza verilmez.

Suç işlendiği anda kanunlar tarafından suç olarak nitelendirilmemişse sonradan suç olarak sayılsa bile kanunlar geriye işlemez. Suç ve ceza hükümleri için kıyas yapılamaz. Kanunlar ceza hukukunda belirgin ve net biçimde açıklanmış olmalıdır.

Alanya ceza avukatı hizmeti için alanında ihtisas yapmış, uzmanlaşmış bir avukat araştırması yapıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

İyi Bir Ceza Avukatının Özellikleri Nelerdir?

Alanya ceza avukatı hizmetimiz uzman, bilgiye hakim ve ceza hukukunda gerekli niteliklere sahip avukatlar tarafından sunulur. İyi bir ceza avukatı için ön araştırma yapmanız çok önemlidir. Belirttiğimiz gibi yanlış bir adım, atlanan önemli bir ayrıntı, avukatın deneyim/bilgi eksikliği müvekkillerin hayatında çok olumsuz etkiler yaratabilir.

İyi bir ceza avukatının özellikleri şunlardır:

  • Ceza avukatları dosyalar ile bizzat ilgilenmelidir; bu alanda avukatların standart hizmet sunabilmeleri pek mümkün değildir
  • Ceza avukatının sorumluluğu büyüktür; empati duygusu gelişkin olmalı ve sanığın büyük bedeller ödeyebileceğini hep göz önünde tutmalıdır
  • Ceza avukatı alanında uzmanlaşmalıdır; ceza hukukundaki tüm değişiklikleri ve güncellemeleri yakından takip etmelidir
  • Gerçekçi olarak, sanığa koşullar olumsuz olduğu halde ya da bilmediği bir durum hakkında net taahhütler sunmamalıdır. Elinde olmayan durumları da gerçekçi bir şekilde ortaya koymalıdır
  • İyi bir ceza avukatı mahkeme esnasında kendini çok iyi ifade etmelidir; kendine güvenli bir tavır ikna kabiliyetini arttırır

Ceza avukatı seçerken bu özellikler mutlaka araştırılmalı ve dikkatli olunmalıdır.

Ceza Avukatı Ne Yapar? 

Ceza avukatı sanığı temsil eder. Onun savunmasını hukuki olarak mahkeme nezdinde yapar. Müvekkilini temsil etmek için deliller sunabilir veya sanık aleyhine gösterilen deliller için değerlendirme yapıp, itiraz edebilir.

Ceza avukatları mahkemede tanıklara ve müştekilere soru sorabilir; bu şekilde durumu açıklığa ulaştırmayı hedefler. Ceza avukatı aynı davada birden fazla kişiyi savunabilir. Burada önemli olan savundukları arasında herhangi bir çelişki olmamasıdır. Menfaatleri aynı veya benzer kişilerin aynı anda avukatlığını yapabilir.

Alanya ceza avukatı hizmetimizde davanın tüm süreçleri büyük bir özen, dikkat ile yürütülür. Soruşturma aşamasında hukuki destek sağlanırken, kovuşturma aşamasına geçip sanığa dava açıldığında kişiyi temsil etme ve davayı takip etme hizmeti verilir. 

İyi Bir Ceza Avukatı Seçmek Neden Önemli? 

Ceza hukuku kişilerin özgürlüğü ile direkt ilgili bir alandır. Bu nedenle bu alanda uzmanlaşmış ve her açıdan belirttiğimiz özelliklere sahip olan bir avukatla çalışmak sizi çok daha avantajlı hale getirir. 

Ceza hukukunda çok fazla bilgi, teknik detay bulunur. Bu alana hakim, dosya takibini iyi yapabilen avukatlar her hangi bir hak kaybı olasılığını aşağıya çekerler.

Çok geniş alanda yaptırımları olan bir hukuk dalıdır. Sonradan telafi edilemeyecek problemlerle uğraşmaktansa baştan çok iyi bir ceza avukatı ile anlaşmak yararlı olacaktır.

Ceza Avukatı Fiyatları 2020

Alanya ceza avukatı fiyatları büromuza geldikten ve avukatımızla detaylı görüştükten sonra netleşmeye başlar. Durumun ciddiyeti, sunulan delillerin değerlendirilmesi, davanın süresi, tavsiye edilen Baro alt sınır ücretlerine göre belirlenir. Davanın ne kadar uğraştıracağı, davanın görüleceği yerin uzaklığı vb. faktörler de fiyatlarda etkendir. 

 

 

 

Hakkımızda
Hayatımızın bir gerçeği olan hukuk bizi artık eskisinden daha fazla ilgilendirmektedir. Bunun yanında karmaşık yapısı bireyleri güç duruma düşürmektedir. Hukuk işlerinin yalın bir şekilde çözülmesi ve bireye doyurucu ve doğru bir şekilde anlatılması ciddi öneme sahip hale gelmiştir. Bu gerçeklerin farkında olan Avukat Enes Nergiz, ciddi çalışması ve özverili tutumuyla hukuki işlerin üstesinden gelmektedir.İyi derecede İngilizce ve Rusça bilen avukatımız, çalışmalarını Antalya’da yürütmektedir.
İletişim Bilgileri
Adres : Hacet Mahallesi Adliye Caddesi Göret Apartman D:13 Kat:3 No:5 Alanya/Antalya

Korkutreis Mah. İlkiz Sk. Akanay İş Hanı No:18/6 Sıhhiye Çankaya/Ankara

Osmaniye Mahallesi Mine Sk. No:4 Daire:28 Emre Konutları B Blok Bakırköy/İstanbul

Telefon : +90 553 417 23 13
E-Posta : enes.nergiz056@gmail.com