Gümrük Hukuku

Anasayfa / Çalışma Alanları / Gümrük Hukuku

İthalat ve ihracat hukuku alanında incelenmekte olan gümrük hukuku, dış ticaret üzerinden ülkeye giriş çıkış yapılan malları kapsamaktadır. Alanya gümrük hukuku çerçevesinde, kaçakçılık, ithalat ve ihracat işlemleri, eksik evrak, belge ve bilgilendirme de yapılan yanlışlıklara dair kanunların incelenmesi sağlanacak, bu alanda açılan davalar ve sözleşmelerin takip edilmesine yönelik işlemler yapılacaktır. 

Alanya Gümrük Hukuku Ve Danışmanlığı 

İthalat ve ihracat alanında 4458 sayılı gümrük kanunlarıyla birlikte 213 sayılı vergi usul kanunları da incelenerek, dava veya dış ticaret alanındaki işlemler incelenmektedir. Alanya gümrük hukuku çerçevesinde; 

  • Haksız rekabet alanlarının olması ve dava sürecine tabi tutulması 
  • Uluslararası distribütörlük anlaşması 
  • Kredi anlaşmaları ve tüketicinin korunması 
  • Gümrük işlemleri ve sözleşme türleri 
  • İhracat tahsillerinin denetimi ve denetim sonucundaki evrak takibi
  • Sözleşmelerin uluslararası alana göre çevrilmesi 

Üzerine kapsamlı hizmet verilmektedir. Bu alanda uzman avukatlarla birlikte gümrük alanındaki bütün yasal düzenlemelerin hazırlanması aynı zamanda usullerin ve kuralların incelenmesi de danışmanlık alanında yapılarak, uluslararası sözleşme hazırlanması sağlanacaktır. 

Gümrük Hukuku Davaları 

Gümrük hukuku alanında incelenmekte olan maddeler dış ticaret alanını kapsamaktadır. Bu alanda yapılan yasal düzenlemelere göre yasanın kötüye kullanılması, kaçakçılık, belgede sahtecilik ve sözleşme ihlalleri durumlarına göre dava maddesi ve süreci değişiklik göstermektedir. Alanya gümrük hukuku çerçevesinde, ticaret hukuku kapsamında da sözleşmelerin hazırlanması, uluslararası alana yansıtılması sağlanacaktır. İcra ve haciz nedenlerinin bağlantılı olacağı gümrük hukuku maddelerine göre de davanın açılması, yürütülmesi aynı zamanda müvekkilin mahkeme sürecinin takip edilmesi sağlanacaktır. Ticaret hukuku ve ceza hukuku alanına giren konularda da uzmanlaşmış olan avukatlarla usul ve yasalara göre adli para cezası ve hapis cezasına göre dava süreci değişiklik gösterebilecektir. 

Taşıma Ve Lojistik Hukuku 

Alanya gümrük hukuku kapsamında incelenmekte olan davalardan biri de taşıma ve lojistik hukuku olabilmektedir. Burada depolama ve antrepo alanında yapılan çalışmalar, taşımacılık üzerinden ihlallerde dava sürecine dahil edilebilmektedir. Uluslararası alanda eşya taşımacılığı ve mal ticareti yapıldığı takdirde, belge ve evrakların tam olması aynı zamanda taşıma alanına göre düzenlenmesi gerekmektedir. Gümrük hukuku alanında suç sayılabilecek belge eksikliklerinin olması, evrakta sahtecilik ve kaçakçılık suçlarına göre ceza hukuku alanında da incelemeler yapılmakta, kurum veya kişi adli para cezası ya da hapis cezası gibi düzenlemelere tabi tutulabilmektedir. Bu alanda detaylı bilgi almak için uzman avukatlarımızla görüşebilirsiniz. 

Gümrük Kaçakçılığı Davası 

Gümrük kaçakçılığı hukuki alanda büyük cezaların yer aldığı alanlardan biri olabilmektedir. Ülkeye yasal olmadan giriş yapan bütün mallar kaçak olarak sayılmakta, gümrük damgası ve belgeleri olmadan satışa çıkartılması ise suç sayılmaktadır. Kamu düzenini bozmamak adına 5607 sayılı kaçakçılık kanunu çerçevesinde incelenmektedir. Silah, uyuşturucu ve benzeri malların ülkeye sokulması, ithalat ve ihracat alanının kötüye kullanılması da gümrük kaçakçılığı davalarını kapsamakta aynı zamanda büyük cezaların alınmasına neden olmaktadır. 

Gümrük Hukuku Avukat Başvuru

Alanya gümrük hukuku avukatı için başvuru yaparak, detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu alanda uzman avukatlarla birlikte, ithalat ve ihracat alanında dış ticaret yönergesi aynı zamanda sözleşmelerin hazırlanması da yapılmaktadır. Lojistik ve taşımacılık alanından, gümrük için gerekli olan evrak kayıtları, belgelerin düzenlenmesi ve dava sürecinin başlatılması noktasında da destek olunmaktadır. Alanya’da gümrük hukuku ve diğer hukuk dalları kapsamında profesyonel bir destek alabilir, hukuk ve danışmanlık alanında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Kaçakçılık, sahtecilik, evrak ve belge eksiklikleri ve sözleşme hazırlığı üzerine çalışmalar yapılmaktadır. 

Hakkımızda
Hayatımızın bir gerçeği olan hukuk bizi artık eskisinden daha fazla ilgilendirmektedir. Bunun yanında karmaşık yapısı bireyleri güç duruma düşürmektedir. Hukuk işlerinin yalın bir şekilde çözülmesi ve bireye doyurucu ve doğru bir şekilde anlatılması ciddi öneme sahip hale gelmiştir. Bu gerçeklerin farkında olan Avukat Enes Nergiz, ciddi çalışması ve özverili tutumuyla hukuki işlerin üstesinden gelmektedir.İyi derecede İngilizce ve Rusça bilen avukatımız, çalışmalarını Antalya’da yürütmektedir.
İletişim Bilgileri
Adres : Hacet Mahallesi Adliye Caddesi Göret Apartman D:13 Kat:3 No:5 Alanya/Antalya

Korkutreis Mah. İlkiz Sk. Akanay İş Hanı No:18/6 Sıhhiye Çankaya/Ankara

Osmaniye Mahallesi Mine Sk. No:4 Daire:28 Emre Konutları B Blok Bakırköy/İstanbul

Telefon : +90 553 417 23 13
E-Posta : enes.nergiz056@gmail.com