Trafik Cezası Avukatı

Anasayfa / Çalışma Alanları / Trafik Cezası Avukatı

 

Trafik kazaları sonrasında mağdur ya da mağdur yakınları tarafından hasarın maddi ve manevi tanzimi amacı ile açılan davalar olan trafik ceza davalarında Alanya trafik cezası avukatı olarak müvekkillerimize hizmetler veriyoruz. Trafik cezaları sonrası birçok maddi ve manevi davaya konu meydana gelir yaralanmalı ya da ölümle sonuçlanan trafik kazaları sonucunda ilk olarak karşımıza çıkan ölümle sonuçlanan davalardır. 

Ölümlü Kazalarda Avukat Desteği

Hayatını kaybedenin yakınları kaza anına kadar vefat eden kişiden düzenli olarak ödeme alan sigorta şirketlerine yardımdan yoksun kalma tazminatı için maddi tazminat davası açarlar, davayı yalnız vefat eden kişinin birinci dereceden akrabaları değil akrabalık ilişkisi olmayan ancak kişiden maddi yarar sağlayanlarda açabilirler. Kazada hayatını kaybedenlerin yakınları ayrıca karşı tarafa manevi tazminat davası da açarlar Alanya trafik cezası avukatı olarak ölümlü trafik kazaları sonrası hayatını kaybedenlerin yakınlarına hukuki destek sunmaktayız. 

Yaralanmalı Kazalarda Tazminat Davaları

Trafik kazalarının ardından olası bir sakatlık söz konusu olduğunda açılan davalarda vardır, kalıcı sakatlık ya da maluliyet karşısında taraflar karşı tarafa hem maddi hem de manevi tazminat davası açabilir. Ayrıca hatalı tarafın sigorta şirketine de bu amaçla davalar açılabilmektedir bu konuda mağdur tarafın olduğu gibi sigorta şirketleri ile kazaya neden olanlara da ofisimiz hukuki danışmanlık görevi yapmaktadır. Trafik cezası davalarından biri de yaralamalı ya da ölümlü olmadığı halde aracın zarar görmesinden kaynaklı açılan davalardır. 

Hasar Ve Değer Kaybı Davaları 

Yaralanma ya da ölümlü olmayan trafik kazalarında Alanya trafik cezası avukatı olarak müvekkillerimizin araçlarında oluşan maddi hasarın karşılanması için kaza yapan tarafın sigorta şirketine şayet sigortası yoksa karşı tarafa hem maddi hem de manevi tazminat davası ve hasar bedeli tanzim davası açması noktasında hizmet sunmaktayız. Trafik cezası davalarında karşımıza çıkan bir başka dava türü de araçta ki değer kaybının tanzimi için açılan davalardır. Trafik kazaları sonucunda araçlarda ki hasar nedeni ile değer kaybı yaşanır, kazaya karışan aracın hem sigorta maliyeti artar hem de satışta benzerlerinden çok daha düşük değerlerde alıcı bulur ve araç sahibi bu nedenle mağdur olur. 

Ticari Kazanç Kaybı Davaları

Böyle bir durumda araç sahibinin araç değer kaybı davası açması gerekir, dava sonucunda kişi aracın değer düşüklüğünden kaynaklı kaybını tanzim edebilir. Trafik kazalarında hasar gören ve tamiri ve bakımı sürecinde araçsız kalmasından kaynaklı mağduriyet yaşayanlarda ayrıca maddi tazminat davası açabilirler. Alanya trafik cezası avukatı olarak bu yaşanan mahrumiyet nedeni ile araçlarından yoksun kaldıkları süre içinde müvekkillerimiz adına maddi tazminat talebi ile dava açmaktayız. Şayet yoksun kalınan araç herhangi bir şekilde ticaret amacı ile kullanılıyorsa o durumda da ticari kazanç kaybı gerekçesi ile dava açılması konusunda müvekkillerimize hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermekteyiz. 

İstinaf Ve Yargıtay Aşamalarında Hukuki Destek

Trafik kazalarının ölümle sonuçlandığı hallerde tanzimi gereken zararın Türk Ceza Kanununun hangi maddeleri kapsamında olduğu, talep edilecek davaların hangileri olduğu konusunda vefat eden kişinin yakınlarına danışmanlık yapmakta ve Alanya trafik cezası avukatı olarak cenaze defin işlemlerinde ki giderlere kadar yaşadıkları tüm mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda avukatlık hizmeti sunmaktayız. Tüm trafik kazalarında aracın ruhsat sahibi ya da sigorta şirketlerine karşı açılması gereken dava türleri, muhtemel hak kayıplarının önlenmesi, kazalar sonrasında oluşturulan dosyaların soruşturma, kovuşturma, istinaf ve Yargıtay aşamalarında hukuka uygun şekilde takipler yapmakta ve avukat desteği sunmaktayız. 

Hakkımızda
Hayatımızın bir gerçeği olan hukuk bizi artık eskisinden daha fazla ilgilendirmektedir. Bunun yanında karmaşık yapısı bireyleri güç duruma düşürmektedir. Hukuk işlerinin yalın bir şekilde çözülmesi ve bireye doyurucu ve doğru bir şekilde anlatılması ciddi öneme sahip hale gelmiştir. Bu gerçeklerin farkında olan Avukat Enes Nergiz, ciddi çalışması ve özverili tutumuyla hukuki işlerin üstesinden gelmektedir.İyi derecede İngilizce ve Rusça bilen avukatımız, çalışmalarını Antalya’da yürütmektedir.
İletişim Bilgileri
Adres : Hacet Mahallesi Adliye Caddesi Göret Apartman D:13 Kat:3 No:5 Alanya/Antalya

Korkutreis Mah. İlkiz Sk. Akanay İş Hanı No:18/6 Sıhhiye Çankaya/Ankara

Osmaniye Mahallesi Mine Sk. No:4 Daire:28 Emre Konutları B Blok Bakırköy/İstanbul

Telefon : +90 553 417 23 13
E-Posta : enes.nergiz056@gmail.com