Marka Patent Avukatı

Anasayfa / Çalışma Alanları / Marka Patent Avukatı

 

Günümüzde ticaret ve ürün çıkarma girişimler gözlemlenir. Yeni bir girişimde bulunup ürün ortaya çıkartanlar ürünün kendilerine ait olması durumunda ise markalarının patentinin de kendilerine ait olmasını isterler. Çünkü bireyler emek verdikleri ürünlerin emek hırsızlığı oluşumunu önlemek için markaların patentini elde etmek isterler. Bu patent sayesinde konun ihlal edilmesinde yasal hakların ortaya çıkmasına hukuk kurallarının varlığı önem teşkil eder. Antalya Alanya ilçesinde marka patenti konusunda açılan davalara Alanya marka patent avukatı yardımcı olur. Alanya marka patent avukatı sayesinde süreçleri ise çok daha hızlı ve kolay gerçekleşir.

Marka Tescili Nasıl Yapılır?

Marka tescili ile alakalı davaların olması kişilerin marka sahibi olmalarında hukuken söz sahibi olmalarında etkili olur. Antalya’nın Alanya ilçesinde bireylerin marka tescili için bu alanla ilgili dilekçesinin yazılımı ardından dava açım sürecini oluşturur. Bu süreçte ise Alanya marka patent avukatı deneyimi ile yardımcı olan isimdir. Bu süreçte ise gerekli bazı belgeler dava için zorunlu belgeler arasına girer. Bu belgelerden birisi tescil başvuru formudur. Marka sahibi olan kişinin doldurduğu form mahkeme sürecinde önemli bir yere sahip olur. Bu başvuru belirli bir ücretin yatırılması ile işlemini başlatan bir süreçtir. Marka için belirlenen logo tescil edilen markanın özelliklerinden biri olarak meydana geldiği görülür. Logosu olan marka ve sahibi tescillenme işlemi sayesinde haklarını yasal olarak da korumuş da sayılır. 

Marka İhlallerinin Takibi Ne Anlama Geliyor?

Markaya sahip olmak ortaya özgün iş çıkartan bireylerin istekleri olarak meydana gelmiş bir durumdur. Bu durum ise yasal olarak haklara sahip olunup korunmayı sağlar. Bu yasallığı belirleyen Sınai Mülkiyet Kanunu ile gerçekleşmesi sayesinde olur. Bununla alakalı Alanya ‘da yaşanan sorunlarda Alanya marka patent avukatı devreye girmesi hızlı çözüm arayışlarında etkilidir. Eğer ki olan sorunlarda çalınma gibi durumlar meydana geldiyse mahkeme karşı taraf için para cezası gibi cezaları verir. Alanya marka patent avukatı ise süreçte savunmayı en iyi gerçekleştirebilecek avukat olma özelliklerine sahiptir. 

Hangi İşaretler Marka Tescilinde Kullanılamaz?

Marka sahibi olmak ortaya konulan üründe özgün ve size ait oluşunu gösteren en önemli işaretlerden biridir. Bu sayede marka hakkında yasal konularda hukuksal hakların korunumu tescillenmesi sayesinde meydana gelir. Yalnız bu marka tescillenmesi bazı durumlarda gerçekleşmez. Gerçekleşmeyen durum markanın bazı özelliklerinden dolayı gerçekleşmez. Bu özelliklerden biri ise markanın genel ahlaka ve kamu düzenine ters mantığında olan markalardır. Bu özelliklerin olduğu marka tescili yapılmaz. Logo konusu ise yine özgün olmayı ister. Bu logolarda başka bilinen bir markanın logosunun kullanımına tescillenme aşamasında izin verilmez. Devlet kurumlarının yasakladığı ifadelerin kullanılması tescil edilmesinde izin almaz. Halka mal olmuş bir durumda marka tescili alamaz. 

Marka Patent Davaları Nasıl Açılır?

Vekaleti alan Alanya marka patent avukatı müvekkili yerine dava açma sürecinin başlatılmasında önemli yer alır. Tüm mahkemelerde mahkemeye dava dilekçesi sunumu gerçekleşir. Dava dilekçesinin hazırlanması ise başlangıç adımında önemlidir. Bu konuda yetkin olan avukat dilekçesi sayesinde sürecin hazırlanması hızlı olur. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi süreç içerisinde mahkemedir. Bu yerde ise gerekli cezai işlemler yapılır. 

Marka Patent Davası Avukatları

Marka tescili konusunda farklı durumlar meydana gelebilir. Bu durumların meydana gelmesi ise alanında uzmanlığı yaşamış Alanya marka patent avukatı sayesinde hızlı gerçekleşme durumu meydana gelir. Hükümlerin iyi bilinmesi dava sürecinde avantajlı durumun ortaya çıkmasına sebebiyet verir. 

 

 

Hakkımızda
Hayatımızın bir gerçeği olan hukuk bizi artık eskisinden daha fazla ilgilendirmektedir. Bunun yanında karmaşık yapısı bireyleri güç duruma düşürmektedir. Hukuk işlerinin yalın bir şekilde çözülmesi ve bireye doyurucu ve doğru bir şekilde anlatılması ciddi öneme sahip hale gelmiştir. Bu gerçeklerin farkında olan Avukat Enes Nergiz, ciddi çalışması ve özverili tutumuyla hukuki işlerin üstesinden gelmektedir.İyi derecede İngilizce ve Rusça bilen avukatımız, çalışmalarını Antalya’da yürütmektedir.
İletişim Bilgileri
Adres : Hacet Mahallesi Adliye Caddesi Göret Apartman D:13 Kat:3 No:5 Alanya/Antalya

Korkutreis Mah. İlkiz Sk. Akanay İş Hanı No:18/6 Sıhhiye Çankaya/Ankara

Osmaniye Mahallesi Mine Sk. No:4 Daire:28 Emre Konutları B Blok Bakırköy/İstanbul

Telefon : +90 553 417 23 13
E-Posta : enes.nergiz056@gmail.com