Gayrimenkul Hukuku

Anasayfa / Çalışma Alanları / Gayrimenkul Hukuku

 

Gayrimenkul alım ve satım işlemlerinde, dolandırıcılık, tapu işlemleri, kira sözleşmeleri, yabancıların mülk edilmesi üzerinden bütün davalar Alanya gayrimenkul hukuku çerçevesinde incelenecektir. Bu alanda avukat ve danışmanlık hizmeti vermekte olan büro, mülkiyet devirleri, proje geliştirme ve yatırım alanındaki birçok davaya bakmakta, ayni veya şahsi hak üzerinden süreci yürütmektedir. 

Gayrimenkul Taşınmaz Satış Vaadi Sözleşmeleri 

Alanya gayrimenkul hukuku alanında, arsa, konut ve iş yeri de dahil olmak üzere birçok sözleşmenin hazırlanması için gayrimenkul hukukuna başvuru yapılması gerekmektedir. Bu alanda satış ve alım işlemlerinde doğan haklar incelenir, kişiler arasında ortak bir hak alanı açılarak sözleşmeye yansıtılır. Sözleşme ihlalleri sonucunda tapuda devrini yapmaya taahhüt eden ön sözleşme de yer almaktadır. Mülkiyet hakkı üzerinden söz konusu olan taşınmaz satılmaz vaadi MK. 1008. Maddenin mülkiyet hakkı ile dava sürecine dahil edilebilmektedir. Bu süreçte noter ve sözleşmeler belge niteliği taşımakta ve davada da delil olarak sunulmaktadır. Miras ve mülk paylaşımı da bu alanda incelenmektedir. 

Tapu İptali Ve Tescil Davası 

Avrupa insan hakları sözleşmesi 1. Ek protokol üzerinden mülkiyet hakkının ihlal edilmesi durumlarında e-devlet’e etkin koruma mekanizmaları sağlama zorunluluğu verilmiştir. Tapu iptali veya tescili için Alanya gayrimenkul hukuku H.M.K 12. Maddesi üzerinden gayrimenkulün bulunduğu yerde açılmaktadır. Bu davalar tapu üzerinde ismi olan kişiye açılmakta, hukuki ehliyetsizlik, vekalet görevinin kötüye kullanılması, aile konutu olması veya kazandırıcı zamanaşımı üzerinden açılarak, yürütülmektedir. Gayrimenkul alanı oldukça geniş olan bir alan olarak, birçok hususu ve hukuk dalını barındırmakta, eylem ve işlemlere dayalı şekilde de ilerleyebilmektedir. İptal ve tescil alanındaki davalar için hukuk ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. 

İnşaat Sözleşmesi Ve Uygulama 

İnşaat sözleşmelerinin hazırlanması veya ihlalleri durumunda dava açılması için Alanya gayrimenkul hukuku alanında uzmanlaşmış olan avukatlarla görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Arsa payı, proje ve kat davalarına bakılmakta olan bu alanda, aynı zamanda sözleşmelerin hazırlanması da avukatlar tarafından yapılmaktadır. Temel üstü ruhsat, arsa sahibine devretme veya tapu kütüğüne şerh düşürülmesi, taşınamaz vaadi üzerinden de büyük bir hukuki alanı kapsamaktadır. 

Bu alanda hukuki danışmanlık alarak, sözleşme süreci, dava süreci ve noter bilgileri ile ilgili detayları öğrenebilir, proje ve inşaat alanındaki gerekli olan evrakların, dosyaların hazırlanması veya hukuki alana taşınması için önemli hususları öğrenebilirsiniz. Kart karşılığı inşaat sözleşmesi, arsa ve proje devirleri de bu alanda incelenmektedir. 

Ehliyetsizlik Nedeniyle Tapu İptali 

Hukuki ehliyetsizlik alanında yer almakta olan ‘’Ehliyetsizlik’’ tabiri, medeni kanuna göre temyiz kudreti olarak adli alanda yer almaktadır. 18 yaşın altında olması, devir sırasında sarhoş ya da akıl zayıflığının olması durumları aynı zamanda yaşlılıkta bu alanda yer almaktadır. Tapu iptali ve tescili davası, kanunlara aykırılık, usulsüz ve yolsuz kullanım alanlarını da kapsamakta, bu dava sürecinde kişinin psikolojik durumuna da bakılmaktadır. Örneğin bipolar affektif bozukluk veya ruh hastalığı da bu alanda incelenecek şekilde düzenlenmiş hukuk alanında yer almıştır. 

Alanya Gayrimenkul Hukuku Ve Danışmanlık Hizmeti

Alanya Gayrimenkul Hukuku alanında yapılmakta olan bütün avukatlık ve danışmanlık hizmeti uzmanlar tarafından yerine getirilmektedir. Geniş bir hukuki alanı kapsamakta olan gayrimenkul hukuku, inşaat projesi, inşaat, alım satım, tapu iptali ve tescili, ehliyetsizlik veya miras davalarını da kapsamaktadır. Türk medeni kanunundan, borçlar hukukuna kadar birçok alanda geçerli olan kanunlar bu alanda da incelenmekte olup, kişi veya kurumların kanun hükmünde haklarını alması sağlanmaktadır.

Hakkımızda
Hayatımızın bir gerçeği olan hukuk bizi artık eskisinden daha fazla ilgilendirmektedir. Bunun yanında karmaşık yapısı bireyleri güç duruma düşürmektedir. Hukuk işlerinin yalın bir şekilde çözülmesi ve bireye doyurucu ve doğru bir şekilde anlatılması ciddi öneme sahip hale gelmiştir. Bu gerçeklerin farkında olan Avukat Enes Nergiz, ciddi çalışması ve özverili tutumuyla hukuki işlerin üstesinden gelmektedir.İyi derecede İngilizce ve Rusça bilen avukatımız, çalışmalarını Antalya’da yürütmektedir.
İletişim Bilgileri
Adres : Hacet Mahallesi Adliye Caddesi Göret Apartman D:13 Kat:3 No:5 Alanya/Antalya

Korkutreis Mah. İlkiz Sk. Akanay İş Hanı No:18/6 Sıhhiye Çankaya/Ankara

Osmaniye Mahallesi Mine Sk. No:4 Daire:28 Emre Konutları B Blok Bakırköy/İstanbul

Telefon : +90 553 417 23 13
E-Posta : enes.nergiz056@gmail.com