Sigorta Avukatı

Anasayfa / Çalışma Alanları / Sigorta Avukatı

 

Alanya’da bulunan avukatlık ofisimizde ülke genelinde sigorta sözleşmelerinden kaynaklı oluşan uyuşmazlıklarda mağdur tarafın maddi ya da manevi zararını karşılamak için sigorta hukuk davalarına Alanya sigorta avukatı bakmaktayız. Çoğu zaman sigorta şirketlerinin karşısında çaresiz kalan vatandaşlarımız bazı zamanlarda da ne yazık ki ciddi derecede hak gaspına uğramakta, sigorta şirketlerine açılan davaların yüzde 80 gibi büyük bir oranı ülkemizde kazanılan davalardır. 

Müvekkillerimizin Paralarını Sigorta Şirketlerinde Bırakmıyoruz

Ancak vatandaşlar gerek adliyelerde vakit kaybetmemek gerek adli konularda çekingen olmak gerekse kazanamama endişesi nedeni ile sigorta şirketleri karşısında hakkını aramamakta ve dava açmamakta. Alanya sigorta avukatı olarak verdiğimiz hizmet ve açtığımız davalar ile mağdur edilen vatandaşımızın hakkını sonuna kadar koruyor ve müvekkillerimizin poliçeden doğan hakkı olan paralarını sigorta şirketlerinde bırakmıyor ve alıyoruz. 

Sürücü Değişikliği Kanıtı Zordur

Sigorta şirketine karşı açılan davada ispat sorumluluğu ve yükümlülüğü sigorta şirketine aittir ancak her ay düzenli para ödenen şirketler hasar meydana geldiği zaman yapması gereken ödemeyi gerektiği gibi yapmamakta ve sigortalıyı bu anlamda ciddi mağdur etmekte. Örneğin sigorta şirketleri çoğunlukla kaza sigortalarında sürücü değişikliğini gerekçe göstererek ödemeyi kabul etmezler oysa uyuşmazlık bir dava konusu olduğunda ispat yükü tamamen sigorta şirketine aittir ve sürücü değişikliği kanıtı zor olan bir durumdur. 

Davaların Yüzde 90’ı Şirketlerin Aleyhine Sonuçlanır

Dolayısı ile bu nedenle açılan bir davada sigorta şirketi sürücü değişikliği gerekçesi ile ödeme yapmaması halinde mağdur taraf şirkete dava açabilir, bu tür davalarda sigorta şirketleri yüzde 90’ı aşan oranlarda davayı kaybetmekte ve mağduriyet giderilmektedir. Sigorta şirketleri tarafından hak gaspına neden olan başka bir konuda alkollü araç kullanırken yapılan kazalardır, sigorta şirketleri bu gerekçe ile hasar ödemesi yapmayı ret ederler. 

Şirket Alkollü Sürücüye De Ödeme Yapmak Zorundadır

Ancak Alanya sigorta avukatı olarak bu tür davalarda mağdurun hak gaspına uğramaması için hukuk mücadelesi yürütmekteyiz. Ülkemizde ki kanunlara göre kazada kazaya sebep olan karşı taraf alkollü dahi olsa sigorta hasar ödemesi yapmakla mükelleftir, sigorta şirketleri kasko poliçesi kapsamında zararı karşılamalıdır çünkü sadece sürücünün alkollü olması tek başına zararın teminat dışında kalmasını gerektirmez. Bunu ispatlama yükü tamamı ile sigorta şirketine aittir, Bu ve benzeri davalarda sigorta şirketleri davaları kaybetmekte ve sigortalı tarafın hakkı Alanya sigorta avukatı tarafından hukuki yollardan aranmaktadır. 

Deneyimli Ve Tecrübeli Dev Hukuk Kadrosu

Müvekkillerimize uyuşmazlığın çözümü, sigorta şirketlerine başvuru yapılması, sigorta tahkim komisyonuna itirazın yapılması, tazminat davalarının açılarak takibini sürdürülmesi, sigorta tahkim komisyon kararının temyiz süreci gibi. Ya da kasko, özel sigorta, trafik sigortası, emeklilik sigortası, can sigortası, hayat sigortası, sağlık sigortası, hırsızlık sigortası ve yangın sigortası başta olmak üzere her türlü sigorta poliçelerinde ki uyuşmazlıklarda deneyimli ve tecrübeli hukuk kadromuz ile hizmet vermekteyiz. 

Davalarda Profesyonel Bir Hukuki Destek

Bunların dışında gerek Alany6a ilçemizde gerekse ülke genelinde otomobil, mülkiyet, sorumluluk, iş görmezlik ve sağlık sigortaları konusunda müvekkillerimize hem avukatlık hem de danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Deneyim, tecrübe ve hukuki bilgilerimiz çerçevesinde sigorta şirketleri ile sigortalı arasında yaşanan tüm uyuşmazlıklarda, sigorta alacak davalarında, maddi ve manevi tazminat davalarında mağdur taraf lehine sonuç için hukuki destek vermekteyiz. Sigorta alacak ve tazminat davaları ya da mal veya diğer konularda ki tazminat davalarında profesyonel bir hukuki destek almak isteyenler Alanya sigorta avukatı kadromuza güvenerek destek talebinde bulunabilir. 

Hakkımızda
Hayatımızın bir gerçeği olan hukuk bizi artık eskisinden daha fazla ilgilendirmektedir. Bunun yanında karmaşık yapısı bireyleri güç duruma düşürmektedir. Hukuk işlerinin yalın bir şekilde çözülmesi ve bireye doyurucu ve doğru bir şekilde anlatılması ciddi öneme sahip hale gelmiştir. Bu gerçeklerin farkında olan Avukat Enes Nergiz, ciddi çalışması ve özverili tutumuyla hukuki işlerin üstesinden gelmektedir.İyi derecede İngilizce ve Rusça bilen avukatımız, çalışmalarını Antalya’da yürütmektedir.
İletişim Bilgileri
Adres : Hacet Mahallesi Adliye Caddesi Göret Apartman D:13 Kat:3 No:5 Alanya/Antalya

Korkutreis Mah. İlkiz Sk. Akanay İş Hanı No:18/6 Sıhhiye Çankaya/Ankara

Osmaniye Mahallesi Mine Sk. No:4 Daire:28 Emre Konutları B Blok Bakırköy/İstanbul

Telefon : +90 553 417 23 13
E-Posta : enes.nergiz056@gmail.com