İnşaat Hukuku Avukatı

Anasayfa / Çalışma Alanları / İnşaat Hukuku Avukatı

Gayrimenkul hukuku alanında incelenmekte olan inşaat hukuku, arsa ve inşaat projeleri üzerinden değerlendirilmekte bu kapsamda, bina, müstakil ev veya arsa payı karşılığı inşaat sözleşmeleri de uzman avukatlar tarafından düzenlenebilmektedir. Alanya inşaat hukuku avukatı, müvekkillerini en iyi şekilde temsil ederek aynı zamanda hukuki danışmanlık alanında da hizmet vermektedir. 

İnşaat Hukuku Davaları 

T.M.K üzerinden taşınmaz mülkiyetler, sözleşe ihlalleri ve el atmanın önlenmesi durumlarına karşı imara açık ya da kapalı ibaresi düzenlemelerini de kapsamakta olan davalarda, mağduriyetin mahkemeye yansıtılması gerekebilmektedir. Bu durumlara karşın, Alanya inşaat hukuku avukatı, davanın açılması, dava sürecinin takibi ve dava için gerekli olan dosya- evrak kaydının oluşturulmasını sağlayacaktır. 

Türk medeni kanunuyla, gayrimenkul hukukunun da dahil olabildiği inşaat hukuku davaları, özel mülk ve kamuya ait mülk üzerinden değerlendirilmekte, arsa, bina, müstakil ev ve imar alanı olarak da değerlendirilmektedir. Emir vakilerin ya da zorlamayla alım satım yapılması durumlarında da gayrimenkul hukuku alanında incelemeler yapılabilmektedir. 

Gayrimenkul Alım Satım Davaları 

Gayrimenkul alım satım davalarında, öncelikle tapu tescili ve iptali aynı zamanda taşınamaz ibaresinin de yer alması durumlarında dava açılabilmektedir. Bu süreçte satış vaadi sözleşmesinin hazırlanması ya da taşınamaz ibaresine rağmen sözleşmenin ihlali durumlarında da dava açılabilmektedir.

Dava sürecinin takip edilmesi, inşaat hukuku çerçevesinde gayrimenkul hukuku maddelerinin incelenmesi, kişi veya kamu üzerinden el atmanın önlenmesi davaları da alım satım üzerinden değerlendirilebilmektedir. T.M.K maddeleri üzerinden sürdürülmekte olan davalarda miras ve aile hukuk alanlarına da etki eden maddeler bulunmakta, alım satım aşamasındaki sözleşme ihlallerine karşı dava açılabilmektedir. Alanya inşaat hukuku çerçevesinde mülkiyet ve mal beyanı üzerinden de hukuki alana başvuru yapılmaktadır. 

Tapu İptali Ve Tescili Davaları 

İnşaat hukukunda kanun maddelerinin hükümlerinin yerine getirilmesi gerekmektedir. Tapu iptali ya da tescili için Alanya inşaat hukuku avukatı, sağlayacağı destek ve yardımlarla sürecin hızlanmasını sağlayabilmektedir. Tapu iptali ya da tescili davalarında öncelikle kütük etkili olacak, tescilin tadili, terki veya terkin işlemleri sonucunda dava işleme alınabilecektir. Tapu iptallerinde, hesap hatası, ölünceye kadar bakma sözleşmesi ve vekaletin kötüye kullanılması durumlarına karşı dava açılabilmektedir. Uzman avukat kadrosu ile aile konutu, inşaat projesi ve arsa el atmanın önlenmesi davalarına da bakılarak, kişi veya kamu arasındaki tapu iptallerine karşı da çalışmalar yapılmaktadır. Gayrimenkul hukuku alanındaki önemli bütün sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz. 

İzale-i Şuyu Ortaklığın Giderilmesi davası 

İzale-i şuyu davası, menkul ve gayrimenkul alanını kapsamaktadır. Bu alanda, paylı ya da elbirliği ile mülkiyetin yaşanır veya taşınmaz olması durumlarına göre ihlal edilen kuralara karşı açılabilmektedir. Paydaş kişilerin malı nasıl pay edecekleri üzerinden anlaşmazlık yaşamaları sonucunda açılan davalardan biri olarak, aynı zamanda malın nasıl kullanılacağı üzerine de dava açılması söz konusu olabilmektedir. Alanya inşaat hukuku avukatı ile işbirliği yapılarak, izale-i şuyu davasının açılması, sürecin takibi ve anlaşma yoluyla ortaklığın sonlandırılması üzerine dava açılabilmektedir. Miras, aile konutu, ortaklık ve benzeri durumların birçoğunu kapsamakta olan ortaklığın giderilmesi davası, malın hangi konumda olduğuna bağlı olarak kanunlara göre incelenmektedir. 

İnşaat Hukuku Avukatlık Ve Danışmanlık 

İnşaat hukuk çerçevesinde avukatlık ve danışmanlık ile ilgili bütün desteği sağlamakta olan büromuz, miras hukuku, gayrimenkul hukuku alanında da gerekli olan işlemlerin yerine getirilmesini sağlayacaktır. Kira ve ev sahibi davaları, tahliye davaları aynı zamanda kira bedelinin tespit edilmesi gibi birçok hukuki alana göre çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Hakkımızda
Hayatımızın bir gerçeği olan hukuk bizi artık eskisinden daha fazla ilgilendirmektedir. Bunun yanında karmaşık yapısı bireyleri güç duruma düşürmektedir. Hukuk işlerinin yalın bir şekilde çözülmesi ve bireye doyurucu ve doğru bir şekilde anlatılması ciddi öneme sahip hale gelmiştir. Bu gerçeklerin farkında olan Avukat Enes Nergiz, ciddi çalışması ve özverili tutumuyla hukuki işlerin üstesinden gelmektedir.İyi derecede İngilizce ve Rusça bilen avukatımız, çalışmalarını Antalya’da yürütmektedir.
İletişim Bilgileri
Adres : Hacet Mahallesi Adliye Caddesi Göret Apartman D:13 Kat:3 No:5 Alanya/Antalya

Korkutreis Mah. İlkiz Sk. Akanay İş Hanı No:18/6 Sıhhiye Çankaya/Ankara

Osmaniye Mahallesi Mine Sk. No:4 Daire:28 Emre Konutları B Blok Bakırköy/İstanbul

Telefon : +90 553 417 23 13
E-Posta : enes.nergiz056@gmail.com