Rekabet Hukuku Avukatı

Anasayfa / Çalışma Alanları / Rekabet Hukuku Avukatı

 

Ekonomik olarak hakların meydana gelebilmesi için rekabet hukuku önemli yer alır. Çünkü rekabet ortamı ekonomi piyasası için canlılığı yerine getirmesinde ne kadar önemli bir yere sahipse de bu önem kadar dengelerin tutulması da önemlidir. Ekonomik dengenin tutulmasında için rekabet hukuku varlığı önem teşkil eder. Bu rekabet hukuku sayesinde kişiler piyasada eşit derecede söz sahibi olmaları amaçlanmış olur. Alanya ilçesinde ekonomi piyasasında bu haklarını arayanlar Alanya rekabet hukuku avukatı başvurusu yaparlar. Bu süreçte ekonomik olarak düzenlemede aksi bir durumun varlığında başvuru ile ortaya çıkan Alanya rekabet hukuku avukatı tüm süreçte yardımcı olur. 

Rekabet Hukuku Nedir?

Piyasadaki rekabeti korumaya yönelik amaçlanan bu hukuksal haklar vatandaşların hukuki yönden her çeşit yönde haklarını korumayı sağlar. Bu rekabet hukuku sayesinde özellikle küçük işletmelerin hakkı korunmuş olur. Hak gaspı önlenerek küçük işletmelerin ekonomi piyasasında varlığı korunmuş olur. Rekabet hukuku korunmasında sebep ve sonuçlar çok önem teşkil etmesi yanında Alanya rekabet hukuku avukatı bu hukuk süreci yönlendirmede etkin rol oynar.

Rekabet Hukuku Neyi Korumaya Yöneliktir?

Rekabet hukuku piyasadaki rekabeti korumaya yönelik olarak meydana gelir ve bu meydana geliş işletmelerin hukuki haklarının korunması amaçlıdır. Antalya’nın Alanya ilçesinde başvurusu yapılabilecek Alanya rekabet hukuku avukatı başvuruyu gerçekleştiren kişinin ekonomi dünyasındaki son senelerindeki artışları gözlemler. Bu gözlemlemenin asıl amacı olarak da piyasadaki işletmelerin çalışma çabaları karşısında düşen gelirlerin oranlanmasını ortaya çıkartmaktır. Kısa süre içerisinde ise hukuki olarak Alanya rekabet hukuku avukatı rekabet hukuku alanında haklarınızın elinize geçmesini sağlar.

Alanya Rekabet Hukuku Avukatı Seçimi

Alanya rekabet hukuku avukatı seçimi yapılacağı zaman tecrübeli avukat seçmek birçok alanda olumlu gelişmeyi yaşamanıza da katkı sağlar. Rekabet hukuku alanında deneyimleri olan avukat davanızın kısa sürede cevaplanabilmesini ve hukuksal hakkınız elinize geçmesini sağlar. Önceden aldığı davalarda başarılı sonuçları eline almış olan Alanya rekabet hukuku avukatı sizin davanızda da başarıyı elde edebilmesi kolay olur. 

Rekabet Unsuru Nasıl Koruma Altına Alınması Gerçekleşir?

Temel detayların bilinmesi ve incelenmesi ardından dava açılımı gerçekleşebilmesi hukuki hakkın korunması açısından önemli bir yere sahiptir. Piyasadaki rekabet hakkında derin bilgilerin bilinmesi sınırlayıcı sözleşmelerin de engellenmesini sağlayan bir unsur olarak varlığını gösterebilir. Bu hak kötüye kullanımı ise kesinlikle hakim tarafından engellenmesi gerekir. Çünkü bu hukuksal bir haktır. Kişilerin ayrımcılık kazanabileceği ve kendi menfaatlerini artırabileceği bir hak değildir ki zaten hukuki yollarda bu durum gözlenmez. Ekonomi piyasasında uzman olan kişilerin delil toplama konusunda engin bilgilerinden yararlanmak davanın sonuçlanması için olumlu sonuçlarını ortaya çıkmasına katkı sağlar. Bu toplanan deliller ise kesinlikle hukuki sürece uygun olarak gerçekleşmesi lazımdır. Aksi durumun varlığı davada kabul edilmesi söz konusu olmaz. 

Rekabeti Engelleyen Unsurlar Hukuksal Olarak Nelerdir?

Rekabet kanun ihlalleri olarak bilinen durumun farklı unsurlarla meydana gelmesi bilinir. Bu süreç ise kişilerin başlarına gelmesi durumunda alanla ilgili avukata başvurusunun gerçekleşmesini sağlar. Bu rekabet kanun ihlallerini meydan getiren durumlardan birisi Pazar bölgelerin paylaşılmadır. Bu durumla beraber müşteri tipi ve ihalelerin paylaşılması rekabetin oluşmasını engeller. Ayrıca boykot durumun gerçekleşmesi süreç içerisine ihlaller içerisinde yer alır. Rekabet hukuku davalarına başvurmak önemli bir yer teşkil eder. Kar elde düşünülüp de başvurusu gerçekleştirilen işlemlerde dikkatsiz olunma durumlarına tam tersi de gerçekleşebilir. Her kişi elbette ki her yerde satış yapabilme hakkına sahiptir ama müşterinin alımlarında piyasa hakkında iyi bir bilgi sahibi olmalısınız.

Hakkımızda
Hayatımızın bir gerçeği olan hukuk bizi artık eskisinden daha fazla ilgilendirmektedir. Bunun yanında karmaşık yapısı bireyleri güç duruma düşürmektedir. Hukuk işlerinin yalın bir şekilde çözülmesi ve bireye doyurucu ve doğru bir şekilde anlatılması ciddi öneme sahip hale gelmiştir. Bu gerçeklerin farkında olan Avukat Enes Nergiz, ciddi çalışması ve özverili tutumuyla hukuki işlerin üstesinden gelmektedir.İyi derecede İngilizce ve Rusça bilen avukatımız, çalışmalarını Antalya’da yürütmektedir.
İletişim Bilgileri
Adres : Hacet Mahallesi Adliye Caddesi Göret Apartman D:13 Kat:3 No:5 Alanya/Antalya

Korkutreis Mah. İlkiz Sk. Akanay İş Hanı No:18/6 Sıhhiye Çankaya/Ankara

Osmaniye Mahallesi Mine Sk. No:4 Daire:28 Emre Konutları B Blok Bakırköy/İstanbul

Telefon : +90 553 417 23 13
E-Posta : enes.nergiz056@gmail.com