Tüketici yasası

Anasayfa / Makalelerimiz / Tüketici yasası

Tüketici yasası

Sanayi ve ticaretin gelişmesiyle ve özellikle seri üretim ve toplu satış prosedürlerinin gelişmesiyle birlikte tüketici hakları da arttı. Bununla birlikte tüketici hukuku Avrupa Birliği, tüketici haklarına dair bir bildiri yayınladı ve asgari tüketici haklarını tanımlamaya çalıştı.Ulusal ekonomilerin korunmasında ve sağlıklı bir iş hayatının şekillenmesinde önemli rol oynayan üreticiler, kolay uygulama yoluyla tüketicilerin haklarına kolay ve maliyetsiz bir şekilde sağlamaktadır.

 

Antalya'daki Uluslararası Avukat Bürosu, Antalya'daki avukat ile birlikte müvekkillerine bu konularda hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.Tüketici korunarak pozitif ayrımcılık sağlanmıştır. Zengin ve güçlü satıcılardan hizmet sağlayıcılardan Antalya Uluslararası Hukuk Bürosu, Antalya avukatıyla birlikte bu konuda müvekkillerine her türlü hukuki hizmeti vermektedir.Tüketicilerin ekonomik hayatlarını daha da korumak, mal, hizmet ve ticarette kalitenin sağlanması amacıyla sürekli yenilenen ve geliştirilen hukuk dalıdır.

 

Alanya / Antalya'da Antalya'da bir avukat ile uluslararası bir hukuk büromuz var, genel olarak müvekkillerine aşağıdaki hizmetleri vermektedir;

 

Abonelik sözleşmelerinden doğan davalar

Hatalı uygulamadan doğan davalar

Uygunsuz hizmetlerden kaynaklanan davalar

Devre tatillerinden doğan davalar

Teminatlı mallardan doğan davalar

Haksız şartlardan doğan davalar

Kapı satışları - tele satışlardan doğan davalar

Kredi kartı sözleşmelerinden doğan davalar ve kullanımları

Konut finansmanı sözleşmelerinden doğan davalar

Paket turlardan doğan davalar

Kampanya satışlarından doğan davalar

Toki sözleşmelerinden doğan talepler

Tüketici sorunları ile ilgili jüriye iletilen talepler

Tüketici kredilerinden doğan davalar

 

Kısacası Uluslararası Antalya Hukuk Bürosu ve Antalya Avukat müvekkillerine her konuda hukuki hizmet vermektedir. Tüketici meseleleri için tavsiyeye ihtiyacınız varsa, bir avukata güvenebilirsiniz. Bu noktada Antalya avukatı Enes Nergiz çözüm ortağınız olacaktır.

 

 

 

Hakkımızda
Hayatımızın bir gerçeği olan hukuk bizi artık eskisinden daha fazla ilgilendirmektedir. Bunun yanında karmaşık yapısı bireyleri güç duruma düşürmektedir. Hukuk işlerinin yalın bir şekilde çözülmesi ve bireye doyurucu ve doğru bir şekilde anlatılması ciddi öneme sahip hale gelmiştir. Bu gerçeklerin farkında olan Avukat Enes Nergiz, ciddi çalışması ve özverili tutumuyla hukuki işlerin üstesinden gelmektedir.İyi derecede İngilizce ve Rusça bilen avukatımız, çalışmalarını Antalya’da yürütmektedir.
İletişim Bilgileri
Adres : Hacet Mahallesi Adliye Caddesi Göret Apartman D:13 Kat:3 No:5 Alanya/Antalya

Korkutreis Mah. İlkiz Sk. Akanay İş Hanı No:18/6 Sıhhiye Çankaya/Ankara

Osmaniye Mahallesi Mine Sk. No:4 Daire:28 Emre Konutları B Blok Bakırköy/İstanbul

Telefon : +90 553 417 23 13
E-Posta : enes.nergiz056@gmail.com