KEMER İCRA AVUKATI

Anasayfa / Makalelerimiz / KEMER İCRA AVUKATI

KEMER İCRA AVUKATI

KEMER İCRA AVUKATI

Antalya ve bölgesinde faaliyet gösteren hukuk ofisimiz Kemer İcra avukatı ile müvekkillerine icra hukuku kapsamında hukuki danışmanlık ve temsil hizmeti vermektedir. Alacaklının alacağını icra müdürlükleri veya  icra mahkemesi yoluyla tahsil etmesi için icra takibinin açılması, ödeme emrinin borçluya tebliğ edilmesi, takibin kesinleştirilmesi ve gerekli olursa fiile hacze çıkılması Kemer İcra Avukatının görevleri arasındadır.

Alacağını ödemiş veya herhangi bir borcu olmadığı halde kötü niyetli alacaklı tarafından aleyhine icra takibi başlatılmış kişi de her zaman Kemer İcra avukatı ile süreç yönetebilir ve hakkının korunması için Kemer İcra Avukatına vekaletname vererek hukuki mücadelesini verebilir.

Alacaklı veya borçlu konumunda olması fark etmeksizin  her dava türü kendi bünyesinde farklı özellikler taşıdığından  Kemer İcra Avukatı ile çalışmak olası hak kayıplarının önüne geçecektir.

 

KEMER İCRA AVUKATI HANGİ NE TÜR HUKUKİ İŞLEMLER YAPAR?

 

Kemer icra avukatı, alacaklının alacağına kavuşması için kanunda kişiye tanınmış bütün hakları kullanır. Buna göre;

  • Kambiyo senedine ilişkin icra takipleri
  • Mahkeme ilamının icra takibi
  • Taşınmazların Tahliyesi veya Teslimi
  • İşçi alacaklarının tahsili
  • Nafaka Alacaklarının tahsili
  • Menkul Rehnini paraya çevrilip alacaklıya verilmesi
  • Tahliye Emrinin yerine getirilmesi
  • İstihkak Davası açılması
  • Menfi Tespit Davasının açılması
  • İflas Takibi

Şeklinde özet olarak sayılabilir.   Belirttiğimiz bu  hukuki işlemlerin her biri ayrı bir hukuki değerlendirme gerektirdiğinden bir icra avukatı ile süreç yönetmek en sağlıklı yol olacaktır.

 

İyi Bir İcra Avukatı Nasıl Olmalıdır?

İyi bir icra avukatı her şeyden önce dosya takibini  en güzel bir şekilde takip etmeli ve olası olumsuz durumlarda en makul hukuki çözüm yöntemini bulabilmelidir. İyi bir icra avukatı, mevzuata ve uygulamaya hakim olmalı, olaya özgü kanun hükümlerini uygulatabilmelidir. Kemer İcra avukatı olarak bizler, ekibimizle birlikte  icra hukuku kapsamında hukuki hizmetler vermeye devam etmekteyiz.

Kemer İcra Avukatı Müvekkillerinden Ne Kadar Avukatlık Ücreti Almaktadır?

 Bu sorunun cevabını net olarak vermek güçtür. Avukatlar her ne kadar yayınlanan tarifelerle bağlı olsalar da, her dava ayrı bir anlaşma gerektirebilir. Bunun tespiti için, kemer icra avukatı tarafından verilecek hukuki hizmetin yoğunluğu, sürecin ne kadar süre ile takip edileceği ve yapılacak hukuki hizmetin türü tam olarak tespit edilmelidir.  Bunun üzerine taraflar her iki tarafın mutabık olduğu bir ücret kararlaştırabilirler.

Av.Enes Nergiz ve ekibi olarak bizler, icra hukuku kapsamında müvekkillerimize hukuki hizmet ve danışmanlık vermeye devam etmekteyiz.

 

Hakkımızda
Hayatımızın bir gerçeği olan hukuk bizi artık eskisinden daha fazla ilgilendirmektedir. Bunun yanında karmaşık yapısı bireyleri güç duruma düşürmektedir. Hukuk işlerinin yalın bir şekilde çözülmesi ve bireye doyurucu ve doğru bir şekilde anlatılması ciddi öneme sahip hale gelmiştir. Bu gerçeklerin farkında olan Avukat Enes Nergiz, ciddi çalışması ve özverili tutumuyla hukuki işlerin üstesinden gelmektedir.İyi derecede İngilizce ve Rusça bilen avukatımız, çalışmalarını Antalya’da yürütmektedir.
İletişim Bilgileri
Adres : Hacet Mahallesi Adliye Caddesi Göret Apartman D:13 Kat:3 No:5 Alanya/Antalya

Korkutreis Mah. İlkiz Sk. Akanay İş Hanı No:18/6 Sıhhiye Çankaya/Ankara

Osmaniye Mahallesi Mine Sk. No:4 Daire:28 Emre Konutları B Blok Bakırköy/İstanbul

Telefon : +90 553 417 23 13
E-Posta : enes.nergiz056@gmail.com