Antalya Ceza Avukatı

Anasayfa / Makalelerimiz / Antalya Ceza Avukatı

Antalya Ceza Avukatı

Antalya ceza avukatı desteği ile davalara direkt olarak katılmadan avukatınıza vekalet vererek temsil hakkı elde edebilirsiniz. Konusunda uzman olan ekibimiz ile şuana kadar nasıl bir dava sürecinin yaşandığı ve devamında nasıl bir hukuki adım atılacağına, delil toplama sürecine kadar size bilgi verilecektir. Avukatın temel görevleri arasında hukuki temsilin yanı sıra dava sürecine dair bilgilendirme yapmak da bulunmaktadır. Ekibimiz tarafından tüm bu görevler eksiksiz yerine getirilmektedir.

 

Ceza Davalarında Temel İşlenen Suçlar Nelerdir?

 

Antalya ceza avukatı aracılığı ile kendinizi savunurken temelde ele alınacak olan suç unsurlarının başında şunlar gelmektedir;

  • Yağma ve gasp ağır ceza kapsamında incelenen suç unsurlarıdır. Bir kişinin taşınır taşınmaz mal varlığını iradesi dışında izinsiz olarak almak ve aynı zamanda sürece şiddetin de karıştığı suç türüdür.
  • Kasten adam öldürme suçu ağır ceza mahkemesi kapsamında değerlendirilir. Kasten kelimesi adam öldürme niyeti ve isteği ile hareket edilmesi ve ana amacın bu kişinin canına kast etmek olduğunu vurgulamaktadır. Bu suçun bir de taksirle adam öldürme şekli bulunmaktadır. Taksirle adam öldürme suçunun cezası kasten adam öldürmeye göre daha düşük seviyededir.  

 

Bu detaylar kapsamında alanında uzman olan bir avukat ile savunmanın yapılması ya da dava açma aşamasının tamamlanması dava sonucunu değiştirecektir. Davanın ceza mahkemesinin suç tanımı kapsamına girmemesi durumunda görevsizlik kararı verilecektir. Hangi suçta hangi mahkemeye dava açılması gerektiği konusunda da avukatınız sizi bilgilendirecektir. Örneğin boşanma süreci ile alakalı yaşanan aksaklıklara ve anlaşmazlıklara dair davaların ceza mahkemesine açılması durumunda görevsizlik kararı verilecektir. Bu dava aile mahkemesine açılmalıdır.

 

Delil Toplama Aşaması ve Dosyanın Oluşturulması

 

Avukatınızın hangi delillerin kullanılması gerektiği ve genel manada dosyanın nasıl oluşturulması gerektiği konusunda size yardımcı olacaktır. Delil toplama sürecinde kişilerin özel hayatlarının gizliliğini ihlal ederek toplamış olduğunuz dokümanların sizi haklı çıkarmayacağını da bilmeniz gerekiyor.

 

Konusunun Uzman İsimleri

 

Antalya ceza avukatı arayışındaysanız kadromuza başvurarak konusunda uzman olan isimler ile iş birliği yapma hakkınız bulunuyor. Daha öncesinde hangi ceza davalarında avukatlarımızın hangi sonuçları aldığına da bir göz atabilirsiniz. Bu şekilde avukatın yetkinliği ve tecrübesi hakkında da fikir sahibi olacaksınız.

 

Hakkımızda
Hayatımızın bir gerçeği olan hukuk bizi artık eskisinden daha fazla ilgilendirmektedir. Bunun yanında karmaşık yapısı bireyleri güç duruma düşürmektedir. Hukuk işlerinin yalın bir şekilde çözülmesi ve bireye doyurucu ve doğru bir şekilde anlatılması ciddi öneme sahip hale gelmiştir. Bu gerçeklerin farkında olan Avukat Enes Nergiz, ciddi çalışması ve özverili tutumuyla hukuki işlerin üstesinden gelmektedir.İyi derecede İngilizce ve Rusça bilen avukatımız, çalışmalarını Antalya’da yürütmektedir.
İletişim Bilgileri
Adres : Hacet Mahallesi Adliye Caddesi Göret Apartman D:13 Kat:3 No:5 Alanya/Antalya

Korkutreis Mah. İlkiz Sk. Akanay İş Hanı No:18/6 Sıhhiye Çankaya/Ankara

Osmaniye Mahallesi Mine Sk. No:4 Daire:28 Emre Konutları B Blok Bakırköy/İstanbul

Telefon : +90 553 417 23 13
E-Posta : enes.nergiz056@gmail.com