Antalya Boşanma Avukatı

Anasayfa / Makalelerimiz / Antalya Boşanma Avukatı

Antalya Boşanma Avukatı

Antalya boşanma avukatı desteği alarak evlilik birliğinin sonlandırılması maddi ve manevi açıdan çok daha az yıpratıcı olacaktır. Bu noktada Enes Nergiz başarılı dava geçmişi ve eğitim alanı ile beraber ne derece iyi bir temsil sunacağını şimdiden fark ettirmektedir. Sadece davada temsil aşamasında değil aynı zamanda davanın tüm akışı hakkında bilgilendirme süreci ile alakalı olarak da eksiksiz bir adım atılacaktır. Dava dosyasının oluşturulmasından gerekli olan hukuki başvuruların yapılmasına kadar tüm süreç avukatınızın kontrolünde olacaktır. Bu süreç içerisinde müvekkiller de bilgilendirilecektir.

 

Boşanma Davasında Nafaka

 

Antalya boşanma avukatı sadece evlilik birliğinin sonlandırılması değil aynı zamanda nafaka gibi maddi boyut ile de ilgilenmektedir. Kişilerin gerekli olan nafaka başvurularını yapması ve evlilik birliğinin sonlanmasından sonra da ekonomik refah seviyelerinin korunması için harika bir fırsat geliştirilmektedir.

 

Boşanma davalarında kişilerin istekleri ve talepleri olmadan bağlanan tek nafaka iştirak nafakasıdır. Bu noktada velayeti almayan ebeveynin çocuğun bakımına katkı sağlaması için direkt olarak bağlanan nafaka olarak da tanımlanabilmektedir. Bunun yanı sıra yoksulluk nafakası gibi farklı alternatifler de bulunmaktadır. Kişilerin maddi durumlarını belgelemeleri nafakanın alınması ve süresinin uzun olması için büyük önem arz eder. Nergiz bu alanda da gerekli olan başvuruların eksiksiz tamamlanmasını sağlar.

 

Tazminat Talebi

 

Antalya boşanma avukatı aracılığı ile evliliğinizi sonlandırırken aynı zamanda tazminat da talep edebilirsiniz. Hiçbir mahkeme sizin isteğiniz olmadan ve siz talep etmeden bir tazminata karar vermeyecektir. Ayrıca tazminat bir tarafa ödül ya da karşı tarafa ceza da değildir. Bunun tam aksine evlilik sürecinde zarar gören kişinin zararının karşılanması ile beraber evliliğin bitirilmesinden sonra da hayatına aynı standartta ve sağlıkta devam etmesini sağlamaktır. Sadece maddi değil yanı zamanda manevi tazminat davası da açılabilmektedir.

 

Delillerin Sahihliği

 

Evlilikler ile alakalı hususlarda kişilerin dava dosyasına kişisel bilgiler ve görüntüler içeren detaylar eklemek istemesi sıklıkla yaşanan bir durumdur. Avukatınız delillerin niteliği konusunda da size yardımcı olacaktır. Bu noktada karşı tarafın izni, isteği ve rızası olmadan alınan görüntülerin ya da ses kayıtlarının asla bir dava dosyasına delil olarak eklenmemesi gere4ktiği vurgulanacaktır.

Hakkımızda
Hayatımızın bir gerçeği olan hukuk bizi artık eskisinden daha fazla ilgilendirmektedir. Bunun yanında karmaşık yapısı bireyleri güç duruma düşürmektedir. Hukuk işlerinin yalın bir şekilde çözülmesi ve bireye doyurucu ve doğru bir şekilde anlatılması ciddi öneme sahip hale gelmiştir. Bu gerçeklerin farkında olan Avukat Enes Nergiz, ciddi çalışması ve özverili tutumuyla hukuki işlerin üstesinden gelmektedir.İyi derecede İngilizce ve Rusça bilen avukatımız, çalışmalarını Antalya’da yürütmektedir.
İletişim Bilgileri
Adres : Hacet Mahallesi Adliye Caddesi Canlılar Sokak Aslan Apartmanı 13/6 Alanya/ANTALYA

Telefon : +90 553 417 23 13
E-Posta : info@enesnergiz.av.tr