Alanya Avukat ve Danışmanlık Hizmetleri

Anasayfa / Makalelerimiz / Alanya Avukat ve Danışmanlık Hizmetleri

Alanya Avukat ve Danışmanlık Hizmetleri

 

Avukatların tek görevi müvekkillerini mahkemelerde savunmak değildir, hukuki sorunların çözümü aşamasında müvekkillerine görüş bildirme yani danışmanlık görevleri de vardır ve uygulamada yazılı danışma görevine mütalaa, sözlü danışma görevine ise istişare denir hukuk ofisleri Alanya avukat ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. 

Danışma Görevi Savunma Kadar Önemlidir

Avukat, danışmanlık görevini yerine getirirken müvekkilini de ya da danışana doğru kararlar alması noktasında alternatif çözüm yolları sunar, sunduğu alternatifin kendisine faydalarını ya da olası zararlarını açıklar. Yaşanan uyuşmazlıklarda mecbur kalmadıkça yargı aşamasına başlanmadan çözümlenmesi için taraflar arasında ki gereksiz çekişmeleri önler bu yüzden avukatın danışma görevi mahkemede müvekkilini savunması kadar önemlidir. 

Hukuki Sorumluluğun Dışına Çıkılmamalı

Danışmanlık hizmetinden istenen seviyede fayda sağlanması için avukat ile müvekkil görüşmeleri profesyonel bir disiplin çerçevesinde gerçekleştirilmeli aksi bir durumda müvekkil hukuku olumsuz etkileyebilecek yanlış mütalaalar verebilir ve avukatlık mesleğine karşı güven sarsacak sonuçlar yaşanabilir. Bu nedenle Alanya avukat ve danışmanlık hizmetleri konusunda son derece profesyonel hareket etmeli ve müvekkil avukat görüşmelerinde ve danışmanlık hizmetlerinde hukuki sorumluluğun dışına çıkılmamalı. Çünkü avukat diğer görevlerini yerine getirirken nasıl meslek kuralları içerisinde hareket ediyorsa danışmanlık hizmetlerinde de mesleğin etik kuralları dışına çıkmamalı. 

Hedef Sonuç Odaklı, Şeffaf Ve Hızlı Bir Hukuki Hizmet

Bunun için Alanya avukat ve danışmanlık hizmetleri konusunda alanında uzman avukatlar ile dava takibi ve her türlü hukuki desteğin yanı sıra danışmanlık görevi aşamasında da müvekkilleri için en iyiyi sunarlar. Hedefi sonuç odaklı, şeffaf ve hızlı bir şekilde hukuki hizmet vermek olan avukatlar hem gerçek kişilere hem de tüzel kişilere İş hukuku, Ticaret Hukuku, Sigorta ve Tazminat Hukuku başta olmak üzere tüm hukuki konularda dava ve dava süreci takibi ile danışmanlık hizmetini eksiksiz sunmaktadır. 

Avukatlık Hizmetleri Kapsamına Giren Konular

Hem iş hayatında hem de sosyal yaşamda oluşan ya da oluşması muhtemel hak kaybı ya da mağduriyetlerin önüne geçmek, yaşanması halinde zararı en aza indirmek için. Ya da oluşan kayıpların giderilmesinde ve ortadan kaldırılmasında pratik, hızlı ve akılcı çözümler üreten Alanya avukat ve danışmanlık hizmetleri konusunda profesyonel olan avukat hem danışmanlık hem de avukatlık hizmeti sunmaktadır. Danışmanlık hizmeti dışında verilen avukatlık hizmetleri kapsamına giren hizmetler ise 

 • Kişilerin ya da kuruluşların aleyhine açılan davaların takibi
 • Kişi ya da kurumların açtığı davaların takibi
 • Kurumların ya da kişilerin açtığı ya da aleyhlerinde açılan icra davaları
 • Resmi makam ya da yargı önünde müvekkilini temsil
 • Soruşturma ve kovuşturma aşamalarında müdafilik ve avukatlık hizmeti
 • İddia ya da savunma dilekçesi hazırlama
 • Tüm delillerin toplanması
 • Delil tespitinin dava yolu ile yapılması
 • Alacak takibi ve icra dosyalarının hazırlanarak sonuçlanana kadar takibi
 • Arabuluculuk görüşmeleri
 • Uyuşmazlık konularında alternatif çözü üretmek
 • Mahkeme aşamasına gitmeden sonuca ulaşmak
 • İhtarname, ihbarname ya da protesto keşidesi
 • Sözleşme hazırlama ve imzalanması konularında Alanya avukat ve danışmanlık hizmetleri verilir. 

Kişi Ve Kuruluşlar İçin Danışmanlık Hizmeti Önemlidir

Hukuki danışmanlık ya da hukuki konularda avukat hizmeti almak hem dava aşamasında hem de yaşanan hak kaybı, mağduriyet gibi konularda önleyici tedbirler alma noktasında kişi ve kuruluşlar için önemlidir. Alanında uzman, deneyim sahibi ve hukuki açıdan yenilikleri takip eden konusunda profesyonel bir kadrodan alınacak destek hukuki anlamda ve hukuki süreci ilgilendiren her konuda kişileri ve kuruluşları son derece rahatlatacak bir karar olacaktır. 

 

Hakkımızda
Hayatımızın bir gerçeği olan hukuk bizi artık eskisinden daha fazla ilgilendirmektedir. Bunun yanında karmaşık yapısı bireyleri güç duruma düşürmektedir. Hukuk işlerinin yalın bir şekilde çözülmesi ve bireye doyurucu ve doğru bir şekilde anlatılması ciddi öneme sahip hale gelmiştir. Bu gerçeklerin farkında olan Avukat Enes Nergiz, ciddi çalışması ve özverili tutumuyla hukuki işlerin üstesinden gelmektedir.İyi derecede İngilizce ve Rusça bilen avukatımız, çalışmalarını Antalya’da yürütmektedir.
İletişim Bilgileri
Adres : Hacet Mahallesi Adliye Caddesi Göret Apartman D:13 Kat:3 No:5 Alanya/Antalya

Korkutreis Mah. İlkiz Sk. Akanay İş Hanı No:18/6 Sıhhiye Çankaya/Ankara

Osmaniye Mahallesi Mine Sk. No:4 Daire:28 Emre Konutları B Blok Bakırköy/İstanbul

Telefon : +90 553 417 23 13
E-Posta : enes.nergiz056@gmail.com