İstanbul Göçmenlik Avukatı

Anasayfa / Makalelerimiz / İstanbul Göçmenlik Avukatı

İstanbul Göçmenlik Avukatı

İstanbul göçmenlik avukatı yaptığı işlemler ile birçok kişinin hayatına ışık tutmaktadır. Uluslararası düzeylerde yer alan ekonomik göç olaylarının makro dinamikleri tarafından belirlenen son çeyrek içerisinde asılda göç veren ülke konumlarından göç alan ülke konumlarına geçmekte olan Türkiye gibi bir ülkede faaliyetlerine devam eden firmalar yer alıyor. Kalem Law Hukuk Bürosu olarak yer aldığımız ilk günden bu yana kadar donanımlı bir şekilde yer alan avukat ve yabancı danışanlarımız aracılığı ile yabancılar hukuku alanında çalışmalarımız devam etmektedir.

Yabancı ülkede yer alan vatandaşların;

 1. Çalışma izinleri alabilmesi

 2. Oturma izinleri için gerekli olan prosedürlerin takip edilmesi

 3. Türk vatandaşlığı ile ilgili olarak başvuru ile takip işlemlerinin düzenli olması

 4. Yabancılık gibi konular başta olacak şekilde gerekli şartları yerine getiren her konu içerisinde full – servis olarak hukuki hizmetlerimiz eksiksiz bir şekilde devam ediyor.

Bu alanda kurulduğumuz ilk günden bu yana kadar sunduğumuz genel olan hizmetler incelenecek olduğu zaman asıl amacımızın yerli ve yabancı olan gerçek ve tüzel kişi olan müvekkillerimiz için sağlanan hukuki hizmetler ile yer almaktır.

Göçmenlik Hukuku Nedir?

Göçmenlik hukuku detaylı bir şekilde incelenecek olduğu zaman yabancılar hukuku olarak da yer alır. Bir devletin ya da ülkenin farklı bir ülkeden farklı bir ülkeye gelen yabancılar için uyguladıkları kanunlardaki hukuki dala denilir. Yabancılar hukuku genel olarak bakılacak olduğu zaman mütekabiliyet ilkesine dayanması ile yer alırken yabancılara ülkemizde uygulanacak olan hukuk kuralları yabancıların vatandaşı olarak yer aldığı ülkelere göre de değişiklik gösterebilir.

Göçmen Kime Denir?

Göçmen bir yandan da muhacir tabiri ile bilinen kişiler, bir ülkeden farklı bir ülkeye yerleşme amacı ile göç eden kişilere denir. Hukuki bir şekilde göçmen ya da göçmenler, en az iki ülkeyi ilgilendiren konular arasında yer alır. Biri bırakılan ülke olarak yer alırken diğeri de yeni yerleşilen ülke olarak gözlenir. Bırakılan ülke için bir dış göç durumları meydana gelirken yerleşilen ülke için de iç göç durumları meydana gelir.

Göç süreçlerinde gözlenen durumlarda ne gibi avukatlık yardımı olursa da İstanbul göçmenlik hukuku olarak yer alan hukuk dallarından gerekli olan destekler alınabilir.

Yabancı ve Vatandaşlık Hukuku Alanında Sunulan Hizmetler

Yabancı ve vatandaşlık hukuku alanında sunulan hizmetler genel olarak incelenecek olduğu zaman büromuzda bu alanda gerekli tüm hizmetler yer alır. Bu alanda tüm hizmetlerimiz detaylı olarak incelenecek olduğu zaman da;

 1. Ülkemizde yaşamlarına devam etmek isteyen yabancı vatandaşların oturma izinlerini uzatım başvurularının yapılma süreçlerinin yanı sıra gerekli adımların takip ve sonuçlandırılma adımları

 2. Doğrudan yabancı yatırımlar kanununa tabi olarak yer alan ve tüzel kişiler nezdinde istihdam edecek yabancılar da dahil edilecek şekilde ülkemizde istihdam edilmesi planlamaları yapılan yabancıların çalışma izinleri ile beraber çalışma izin uzatım başvurularının yapılması ve bunların takip edilerek sonuçlandırılma süreçleri

 3. 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu ile ilgili olarak Türk Vatandaşlığının iktisap etme düşüncesinde olan yabancı vatandaşların vatandaşlık başvuru işlemlerinin yapılarak bunların gerekli takiplerinin yapılması ve sonuçlandırılma süreçleri

 4. 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı kapsamında yer alan Türk Vatandaşlığında yetkili olan makam kararları ile çıkma isteği olan şahısların gerekli başvuru işlemlerinin yapılarak, devamındaki takip süreçleri ile sonuçlandırma aşamalarının meydana gelmesi

 5. Yabancı vatandaşların ülkemizde taşınmaz konumda yer alan mal edinebilmeleri başta olacak şekilde gayrimenkul hukuku kapsamında danışmanlık hizmetlerinin verilerek miras hukuku ile ilgili olarak danışmanlık hizmetlerinin tam olarak verilmesi

 6. Ülkemizdeki geçici koruma ile beraber ikincil koruma, şartlı mülteci ve mülteci statüleri ile ilgili olarak hukuki danışmanlık hizmetlerinin verilmesi ( Mültecilerin hukuki statülerine uygun bir şekilde 1951 tarihli Cenevre sözleşmelerinin coğrafi sınırlama şartlarının kabul edildiği ülkemizde iltica alanlarında tek yönlü bir uygulama yer almıyor. Bu sınırlamalara bakılacak olduğu zaman ülkemiz sadece Avrupa Konseyine üye olan ülkelerden gelen iltica taleplerini kabul edebiliyor. Avrupa konseyi haricinde olan ülkelerden gelen iltica taleplerine karşı olarak da bu kimseler için Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği aracılığı ile kabul edilecekleri oldukları ülkelere yerleştikleri zamanlara kadar geçici ikamet izinleri veriliyor. )

 7. Tanıma ve tenfiz süreçleri

Gibi durumlar olacak şekilde birçok alanda gerekli olan hizmetleri en ufak eksik olmadan veriyoruz.

İstanbul Göçmenlik Avukatı: Yabancıların Hukuki Rehberi

İstanbul, tarihi ve kültürel zenginliğiyle sadece yerli halk için değil, aynı zamanda yabancılar için de cazip bir şehirdir. Ancak yabancıların karşılaştığı bazı hukuki sorunlar, onların bu büyülü şehirde sorunsuz bir yaşam sürdürmelerini engelleyebilir. İşte tam bu noktada, bir İstanbul yabancı geri gönderme avukatı ya da bir İstanbul göçmen avukatı devreye girer.

Yabancıların, özellikle sığınmacıların ve göçmenlerin, karşılaştığı en büyük zorluklardan biri geri gönderme tehdididir. Ancak bu tehdidi engelleyebilecek profesyonel hukuki yardım alabileceğiniz birçok uzman bulunmaktadır. Örneğin, yabancı geri gönderme iptal avukatı İstanbul ve İstanbul deportasyon karşıtı avukat gibi uzmanlar, sınırdışı edilme kararlarına karşı hukuki süreçleri başlatmada yardımcı olabilirler.

Bu süreçlerde, yabancı hakları avukatı İstanbul ya da İstanbul'da sığınmacı avukatı gibi uzmanlardan danışmanlık alarak haklarınızı öğrenebilir ve koruyabilirsiniz. Eğer uluslararası koruma başvurusu yapmayı düşünüyorsanız, İstanbul uluslararası koruma avukatı size bu konuda rehberlik edebilir.

Ayrıca, genel göç hukuku konularında bilgi ve yardım arayışında iseniz, bir İstanbul göç hukuku uzmanı ile iletişime geçmekten çekinmemelisiniz. İltica avukatı İstanbul ve göç ve iltica hukuku İstanbul avukatı gibi profesyoneller, iltica başvurularınızı ve sığınma başvurularınızı yönlendirme konusunda deneyimlidirler.

İstanbul'da yaşayan bir yabancı olarak, geri gönderilme, sığınma, iltica ve diğer göçmenlikle ilgili hukuki süreçler konusunda bilgi sahibi olmanız ve haklarınızı korumanız için deneyimli bir avukata ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu nedenle, İstanbul'da mülteci hukuku avukatı veya İstanbul'da yabancılar için hukuk danışmanı arayışınızda size yardımcı olabilecek profesyonellere ulaşmak için istanbul göçmenlik avukatı ile iletişime geçebilirsiniz..

Amerika Göçmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika göçmenlik başvurusu yapma düşüncesinde olan vatandaşların Green Card alması gerekir. Green Card başvurusu ise Amerika Birleşik Devletleri resmi göçmenlik bürosu aracılığı ile meydana geliyor. Bu başvuru süreçleri içerisinde en ufak bir ücret ödenmesi gerekmezken kişiler resmi internet sitesi üzerinden de başvurularını yapabilirler. Fakat aksi bir durum ile yüz yüze olmak istemeyen kişiler bu alanda gerekli danışmanlık hizmetlerini bizlerden alarak Amerika göçmen olarak yer almak için gerekli adımları atabilirler.

Kalem Law Hukuk Bürosu olarak kurulduğumuz ilk günden bu yana kadar İstanbul göçmenlik avukatı dalımız ile alanında uzman olan ekip kadromuz ile çalışmalarımızı sunuyoruz. Bu sayede kimse en ufak sorun yaşamadan kendileri için en kaliteli hizmetleri alarak, sorunsuz bir şekilde gidiş işlemlerini yerine getirebilirler. Ülkemizde göçmen olarak yer alacak kişilerin vatandaş olma süreçlerinden oturma izinleri almasına ya da alınan süreler son bulduğu zaman bunların uzatılmasına kadar birçok alanda hizmetlerimizi yerine getiriyoruz.

İstanbul göçmenlik avukatı olarak çalışmalarımızı sadece İstanbul sınırlarında da değil bizler ile iletişime geçen herkes için birçok farklı ilde de yerine getiriyoruz. Bu sayede göçmenlik avukatı alanında kimin yardıma ihtiyacı varsa iletişime geçebilir.

Hakkımızda
Hayatımızın bir gerçeği olan hukuk bizi artık eskisinden daha fazla ilgilendirmektedir. Bunun yanında karmaşık yapısı bireyleri güç duruma düşürmektedir. Hukuk işlerinin yalın bir şekilde çözülmesi ve bireye doyurucu ve doğru bir şekilde anlatılması ciddi öneme sahip hale gelmiştir. Bu gerçeklerin farkında olan Avukat Enes Nergiz, ciddi çalışması ve özverili tutumuyla hukuki işlerin üstesinden gelmektedir.İyi derecede İngilizce ve Rusça bilen avukatımız, çalışmalarını Antalya’da yürütmektedir.
İletişim Bilgileri
Adres : Hacet Mahallesi Adliye Caddesi Göret Apartman D:13 Kat:3 No:5 Alanya/Antalya

Korkutreis Mah. İlkiz Sk. Akanay İş Hanı No:18/6 Sıhhiye Çankaya/Ankara

Osmaniye Mahallesi Mine Sk. No:4 Daire:28 Emre Konutları B Blok Bakırköy/İstanbul

Telefon : +90 553 417 23 13
E-Posta : enes.nergiz056@gmail.com