Tanıma Tenfiz Avukatı Alanya

Anasayfa / Makalelerimiz / Tanıma Tenfiz Avukatı Alanya

Tanıma Tenfiz Avukatı Alanya

 

Yurt dışında açılan davaların sonuçlarının Türkiye hukuk sisteminde tanınması ve infazı için açılan davalara tanıma tenfiz davası denir. Göçmenlerin çok daha fazla yaşadığı Türkiye’de diğer ülkelere göre çok daha büyük bir alan olan tanıma tenfiz davaları oldukça yıpratıcıdır, hem maddi hem de manevi açıdan emek harcanması gereken bu tür davalar ile uğraşmak ne kadar güçlü bir yapıya sahip olursa olsun herkesi zorlar. 

Tanıma Tenfiz Davaları Oldukça Yıpratıcıdır

Bu nedenle tanıma tenfiz avukatı Alanya seçiminde doğru avukatın seçildiğinden emin olmak gerekir. Türkiye’de ki tanıma tenfiz davaları en fazla boşanma davaları için açılır, ülkesinde ki yargılamada boşanması gerçekleşen çiftler Türkiye’de kararın uygulanması için dava açarlar. İki farklı ülkenin hukuk sistemi, bürokrasinin ağır işleyişi, diğer eşin adresinin tespiti, konsolosluklar arası yazışmalar, eksik evrakların tamamlanması, boşanmanın gerçekleştiğine dair yazışmalar ve tüm bunları ülke diline tercüme edilmesi ve daha birçok konu nedeni ile tanıma tenfiz davaları hukuk sistemi içinde ki en yorucu dava türüdür. 

Hukuki Destek Almak Gerekir

Bu nedenler tanıma tenfiz avukatı Alanya seçeneklerinden ve hukuki desteğinden yararlanmak gerekir. Her ne kadar dünya globalleşse de teknoloji yaşamın her alanını kapsasa da insanların gündelik yaşantısının bazı bölümlerinde bunlarda faydalanmak çok ta mümkün olmuyor özellikle de hukuki sorunların çözümünde teknoloji ya da globalleşmenin etkili olduğunu söylemek pek söz konusu değil. 

Tanıma Tenfiz Avukatının Önemi

Ülkeler arasında yaşanan başta beyin göçü olmak üzere sosyal ve ekonomik şartlardan insanların göç etmesi ve burada evlilikleri ciddi oranda artmış durumdadır. Bu evliliklerde dünyaya gelen çocuklar ile birlikte ülkeler arası bağlar kurulmuştur ama çiftler arasında yaşanan boşanmalar ya da birçok farklı hukuki problemde iki ülke arasında kalan insanlar sorunlar yaşamaya başladı ve bu durum tanıma tenfiz avukatı Alanya açısından önem kazandı ve bu konuda bir avukatın gerekliliği ortaya çıktı. İnsanların yaşadığı en büyük problem her iki ülkenin hukuk sisteminin birbiri ile olan uyuşmazlığı, her ülke kendi yasa ve hukuk sistemini işletmekte bu durum da insanlarda kafa karışıklığına neden olmakta. 

Yorucu Bir Süreç Yaşamamak İçin Avukat Şart

Hem bu kafa karışıklığını çözmek, hem bir ülkede görülen davanın diğer ülke hukuk sistemi içinde de tanınmasını sağlamak adına açılan davalar tanıma ve tenfiz davalarıdır.  Hem huzurun bozulmaması hem yorucu bir süreç yaşamamak hem de iki ülke arasında evrak tamamlama stresi yaşamamak için avukat ile süreci işletmek gerekir. Bu işte uzman olmuş hem Türk hukuk sistemi hem de farklı ülkelerin hukuk sistemi konusunda deneyim ve bilgi sahibi davanın dilekçe aşamasından sonlandığı ana kadar tüm süreci yönetecek iyi bir tanıma tenfiz avukatı Alanya bulmak önemli.

 

 

Hakkımızda
Hayatımızın bir gerçeği olan hukuk bizi artık eskisinden daha fazla ilgilendirmektedir. Bunun yanında karmaşık yapısı bireyleri güç duruma düşürmektedir. Hukuk işlerinin yalın bir şekilde çözülmesi ve bireye doyurucu ve doğru bir şekilde anlatılması ciddi öneme sahip hale gelmiştir. Bu gerçeklerin farkında olan Avukat Enes Nergiz, ciddi çalışması ve özverili tutumuyla hukuki işlerin üstesinden gelmektedir.İyi derecede İngilizce ve Rusça bilen avukatımız, çalışmalarını Antalya’da yürütmektedir.
İletişim Bilgileri
Adres : Hacet Mahallesi Adliye Caddesi Göret Apartman D:13 Kat:3 No:5 Alanya/Antalya

Korkutreis Mah. İlkiz Sk. Akanay İş Hanı No:18/6 Sıhhiye Çankaya/Ankara

Osmaniye Mahallesi Mine Sk. No:4 Daire:28 Emre Konutları B Blok Bakırköy/İstanbul

Telefon : +90 553 417 23 13
E-Posta : enes.nergiz056@gmail.com