Ticaret Hukuku

Anasayfa / Makalelerimiz / Ticaret Hukuku

Ticaret Hukuku

Uluslararası bir satış sözleşmesinde satıcı, satış konusunu alıcıya teslim etmeyi taahhüt ederken, alıcı satış bedelini ödemeyi taahhüt eder. Satıcıya yapılan sözleşme konusu, her iki tarafın da uzlaştığı normal ticari satışların ilk aşamalarındadır. Mal satışı ile ilgili bir anlaşmaya göre, sözleşmenin yenilenmesi veya değiştirilmesi ve teslimata ilişkin şartlara karar verirler. Mal, ödeme türü, risk tahsisi ve olası ihtilaf çözümü Yurtdışı satış ve teslimat durumunda, şunları yapmalısınız.Taraflar ayrıca maliyet paylaşımı, nakliye belgeleri ve sigorta poliçesi gibi ek şartları sözleşmeye dahil etmelidir. Bunlar, tarafların taleplerine göre her satış için özel olarak kabul edilen şartlardır.

 

Uluslararası tüccarlar genellikle Uluslararası Ticaret Odası tarafından formüle edilen standart form sözleşmeleri kullansalar da, zaman zaman kendi ihtiyaçlarına ve satış koşullarına göre uyarlanmış sözleşmelere ihtiyaç duymaları dışında, kendi standartları kümesi, bu münferit sözleşmelerin her satış için ayrı ayrı yazılmasından dolayı hazırlık ve müzakere aşamasını uzatır.

 

Uluslararası tüccarlar tarafından oluşturulan birçok kuruluş, kurum ve meslek odaları sözleşmeleri kullanmasının nedeni budur.Sektörlere, lokasyonlara, satış konusuna ve teslimat türüne göre şartları standartlaştırmak için bireysel sözleşmeler yerine standart sözleşmeler tercih edilmelidir. Günümüzde tarım, tekstil, baharat, şeker, enerji ve mineraller gibi konuları satmak gibi hepsinin uluslararası kuruluşlar tarafından formüle edilmiş kendi standart sözleşmeleri vardır.

 

Antalya'daki avukat Ines Nergiz ve Antalya'daki hukuk bürosu, uluslararası satış sözleşmelerinin hazırlanması, incelenmesi, imzalanması, değiştirilmesi ve uygulanması için hukuki hizmetler sunmaktadır.Uluslararası ticaret anlaşmalarında sözleşmelerin doğru şekilde formüle edilmesi ticaret hukukunda esastır. Uluslararası ticaret anlaşmalarında öngörülen yükümlülüklerin ifadesi ve incelemesi yürürlükteki yasaya göre değişir.

 

Uluslararası Ticaret Odası'nın ticari hayata, sözleşmeler için benimsenebilecek ve ödeme yöntemlerini belirleyen bir dizi kavram getirmesinin nedeni budur. Antalya hukuk bürosu ayrıca her türlü uyuşmazlık ve aidatların tahsilinde danışmanlık ve danışmanlık hizmetleri de vermektedir. Şirketler, yöneticiler, çalışanlar veya ortaklar ticaret hukuku ve şirketler hukuku kapsamına taraftır.

 

Ayrıca Antalya Hukuk Bürosu,

* Sözleşmeler ve ticari işlemler,

Çalışanlar ve diğer çalışanlar ile ilişkiler,

* Taşımacılık (Lojistik) Hukuku,

Yurt dışı şirketlerle kurumsal hukuki ilişkilerde danışmanlık gibi konularda yerli ve yabancı şirketlerin müvekkillerine hukuki danışmanlık ve temsil hizmetleri de vermektedir.

Hakkımızda
Hayatımızın bir gerçeği olan hukuk bizi artık eskisinden daha fazla ilgilendirmektedir. Bunun yanında karmaşık yapısı bireyleri güç duruma düşürmektedir. Hukuk işlerinin yalın bir şekilde çözülmesi ve bireye doyurucu ve doğru bir şekilde anlatılması ciddi öneme sahip hale gelmiştir. Bu gerçeklerin farkında olan Avukat Enes Nergiz, ciddi çalışması ve özverili tutumuyla hukuki işlerin üstesinden gelmektedir.İyi derecede İngilizce ve Rusça bilen avukatımız, çalışmalarını Antalya’da yürütmektedir.
İletişim Bilgileri
Adres : Hacet Mahallesi Adliye Caddesi Göret Apartman D:13 Kat:3 No:5 Alanya/Antalya

Korkutreis Mah. İlkiz Sk. Akanay İş Hanı No:18/6 Sıhhiye Çankaya/Ankara

Osmaniye Mahallesi Mine Sk. No:4 Daire:28 Emre Konutları B Blok Bakırköy/İstanbul

Telefon : +90 553 417 23 13
E-Posta : enes.nergiz056@gmail.com