Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku

Anasayfa / Makalelerimiz / Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku

Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku

Gayrimenkul satış sözleşmeleri taşınmaz mülkiyetinin devrine izin verir ve resmi olarak yazılı olarak düzenlenir.Bu sözleşmelerin tescilin ayrılmaz bir parçası sayılmasından dolayı taşınmaz mülkiyetinin devri resmi sözleşmeden bağımsız olarak gerçekleştirilemez. Bu sözleşmelerin tescilin ayrılmaz bir parçası olarak kabul edilmesinden dolayı mülkiyet devri gerçekleştirilemez. Gayrimenkulün resmi sözleşmeden bağımsız olması, gayrimenkul satış vaadi sözleşmesinin bir cephe olarak kabul edilmesinin sebebidir. Gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi, noter huzurunda düzenlenir ve imzalanır, ancak bu sözleşmeye üçüncü kişiler aleyhine itiraz edilebilmesi için Tapu Siciline tescil ettirilmesi gerekmektedir.

 

Doğru düzenlenmiş ve girilmiş gayrimenkul satışını taahhüt eden bir sözleşmeyle, taraflardan herhangi biri diğer tarafı sözleşmeyi uygulamaya ve emlak sicilindeki mülkün mülkiyetini devretmeye zorlayabilir. Gayrimenkul satma taahhüdü sözleşmesi Türk hukuku ve mevzuatı hakkında kapsamlı bilgisi olmayan yabancı ülke vatandaşları sorun yaşayabilir Türkiye gayrimenkul piyasasında işlem yaparken zaman zaman hukuki uyuşmazlıklar ortaya çıkmaktadır.

 

Antalya'daki avukat Enes Nergiz ve Antalya'daki bir hukuk bürosu, bu ihtilafları en baştan önlemek ve müvekkillerinin güvenli bir şekilde gayrimenkul satın almasına, satmasına, ödünç vermesine, kiralamasına ve izin vermesine yardımcı olmak için hukuki hizmetler sunmaktadır.

 

Gayrimenkul hukuku ve gayrimenkul sorunları

Gayrimenkul davası mülkiyete ilişkin müdahale ve uyuşmazlıkları çözen bir dava türüdür 0 Başka bir deyişle, ilgili gayrimenkulde üçüncü bir kişinin haksız müdahalesi durumunda bu tür davalardan bahsedilmektedir.Antalya'da kıta avukatı olarak biz Bu sürecin başından sonuna kadar müvekkillerimize hukuki hizmet sunmak.

Genellikle mülkiyet tapusu iptali, tescil davası, ortaklık iptal davası, hileli işlem nedeniyle tapu iptal davası, tazminat davası, müdahale önleme davası gibi haller gayrimenkul konusu ile ilgilidir ve tüm bu durumlarda birlikte çalışmak önemlidir. haklarını kaybetmemek için Antalya'da iyi ve uzman bir emlak avukatına danışmak önemlidir.

 

Antalya, Alanya ve diğer bölgelerde gayrimenkul avukatı olarak gayrimenkul alımlarında profesyonel hukuki hizmet vermekteyiz.Antalya veya Alanya veya başka bir bölgede gayrimenkul alım satımı, gerekli gayrimenkul finansmanı, irtifak hakkı tesis etme ve ipotek hakları gayrimenkul hukuku kapsamındadır.

Pek çok yasal prosedür gerektiren bu aşamalarda hak kaybetmemek için Antalya emlak avukatı ile çalışmak önemlidir. Antalya emlak avukatı olarak bu aşamaların her birinde müvekkillerimize tatmin edici hizmet sunmaktayız.

 

Antalya Alanya'da gayrimenkul avukatı olarak emlak sicilinde, kadastro müdürlüğünde ve belediyelerde gayrimenkul ile ilgili tüm yasal işlemleri gerçekleştiriyoruz.Gayrimenkule yatırım yapmayı planlayan müşterilerimiz için imar ile ilgili gerekli tüm hukuki prosedürleri uygularız.Gemine yatırım yapmayı planlayan müşterilerimiz için imar ile ilgili gerekli tüm hukuki prosedürleri uygularız.Aksi takdirde birkaç ay veya yıl sonra İlgili Gayrimenkulleri yıkmak için belediyelerden oluşan bir ekip gelebilir.

 

Dolayısıyla sürecin başında Antalya'da gayrimenkul avukatı ile çalışmak ciddi bir rahatlama sağlayacaktır.Emlak yatırımı ile ilgili hukuki veya idari davalar olup olmadığını araştırıyor, ipotek olup olmadığı konusunda müvekkillerimizi doğrular ve bilgilendiririz. mülkte mülk üzerinde ipotek veya ipotek varsa Bu, gelecekte ciddi sorunlara neden olabilir.

 

Bunu önlemek için tapu müdürlüğünden ilgili taşınmazın incelenmesi gerekmektedir.Bu aşamada Antalya emlak avukatı ile çalışmak çok faydalı olacaktır.

Antalya emlak avukatı olarak müvekkillerimize yatırım yapmak istedikleri mülk ile ilgili vaka raporu, risk analizi ve hukuki değerlendirme raporu hazırlayarak en doğru çözümü sunuyoruz. Antalya emlak avukatı, aynı zamanda gayrimenkul sözleşmelerinin ve inşaat sözleşmelerinin hazırlanmasında da hukuki hizmet vermektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hakkımızda
Hayatımızın bir gerçeği olan hukuk bizi artık eskisinden daha fazla ilgilendirmektedir. Bunun yanında karmaşık yapısı bireyleri güç duruma düşürmektedir. Hukuk işlerinin yalın bir şekilde çözülmesi ve bireye doyurucu ve doğru bir şekilde anlatılması ciddi öneme sahip hale gelmiştir. Bu gerçeklerin farkında olan Avukat Enes Nergiz, ciddi çalışması ve özverili tutumuyla hukuki işlerin üstesinden gelmektedir.İyi derecede İngilizce ve Rusça bilen avukatımız, çalışmalarını Antalya’da yürütmektedir.
İletişim Bilgileri
Adres : Hacet Mahallesi Adliye Caddesi Canlılar Sokak Aslan Apartmanı 13/6 Alanya/ANTALYA

Telefon : +90 553 417 23 13
E-Posta : info@enesnergiz.av.tr