Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku

Anasayfa / Makalelerimiz / Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku

Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku

Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku

Gayrimenkul satış sözleşmeleri, taşınmaz malların devrine izin verir ve resmi olarak yazılı olarak düzenlenir. Bu sözleşmeler tescilin ayrılmaz bir parçası olduğundan, gayrimenkulün mülkiyeti resmi sözleşmeden bağımsız olarak devredilemez. Bu sözleşmeler sicilin ayrılmaz bir parçası olduğu için mülkiyet devri gerçekleştirilemez.

 

Gayrimenkul, resmi sözleşmeden bağımsızdır, bu nedenle gayrimenkulün sözleşmeyi satma vaadi bir ön cephedir. Gayrimenkul satış sözleşmesi noter huzurunda düzenlenir ve imzalanır, ancak bu sözleşmenin başkalarına karşı itiraz edilebilmesi için tapu siciline tescil edilmesi gerekir.

 

Doğru düzenlenmiş ve girilmiş bir mülkün satışını taahhüt eden bir sözleşme yoluyla, her iki taraf da diğer tarafı sözleşmeyi uygulamaya ve tapu sicilindeki mülkün mülkiyetini devretmeye zorlayabilir. Gayrimenkul sözleşmesini satma yükümlülüğü her iki tarafça feshedilebilir.

 

Türk hukuku, yabancı uyruklu vatandaşlar, Türkiye'de emlak piyasasında alım satım yaparken, yasal uyuşmazlıklar ortaya çıktığında mevzuat hakkında kapsamlı bilgi ile herhangi bir sorunla karşılaşmayabilirler.

 

Antalya'da bir avukat ve Antalya'da bir hukuk bürosu olan Enes Nergiz, bu uyuşmazlıkların en başından engellenmesi ve müvekkillerine gayrimenkul alım, satım, ödünç verme, kiralama ve güvenli bir şekilde izin verme konusunda yardımcı olmak için hukuki hizmetler sunmaktadır.

 

Gayrimenkul hukuku ve gayrimenkul sorunları

 

Gayrimenkul davası, mülkle ilgili müdahale ve anlaşmazlıkları çözen bir dava türüdür. Başka bir deyişle, ilgili gayrimenkulde üçüncü bir kişinin haksız müdahalesi durumunda bu tür durumlardan bahsedilmektedir.

 

Genel olarak mülkiyet iptali, tescil sorunu, ortaklık iptali davası, hileli işlem nedeniyle tapu iptali davası, tazminat sorunu, müdahale önleme davası gibi konular gayrimenkul ile ilgilidir ve tüm bu durumlarda harekete geçmek önemlidir.

 

Antalya, Alanya ve diğer bölgelerde gayrimenkul avukatı olarak, Antalya, Alanya veya başka bir bölgede gayrimenkul alım satımı, gayrimenkul alım satımı, gerekli gayrimenkul finansmanı, gayrimenkule konu irtifak ve ipotek oluşturma konularında profesyonel hukuki hizmet vermekteyiz.

 

Birçok yasal prosedür gerektiren bu aşamalarda haklarınızı kaybetmemek için Antalya emlak avukatı ile çalışmak önemlidir. Antalya'da emlak avukatı olarak bu aşamaların her aşamasında müvekkillerimize tatmin edici hizmet sunmaktayız.

Antalya Alanya emlak avukatı olarak Tapu, Tapu Müdürlüğü ve Belediyelerdeki gayrimenkul ile ilgili tüm hukuki işlemleri gerçekleştirmekteyiz.

 

Gayrimenkul yatırımı yapmayı planlayan müvekkillerimiz için imar ile ilgili gerekli tüm yasal prosedürleri uyguluyoruz. Değerli taşlara yatırım yapmayı planlayan müşterilerimiz için imar ile ilgili gerekli tüm yasal prosedürleri uyguluyoruz. Aksi takdirde birkaç ay veya bir yıl sonra belediye ilgili mülkleri yıkmak için gelebilir.

Dolayısıyla sürecin başında Antalya emlak avukatı ile çalışmak büyük bir rahatlama sağlayacaktır.

 

Gayrimenkul yatırımı ile ilgili hukuki ya da idari sorunlar olup olmadığını araştırır, müşterilerimizle görüşerek ipotek olup olmadığı konusunda bilgilendiririz Eğer gayrimenkul üzerinde ipotek veya ipotek varsa bu ileride ciddi sorunlara yol açabilir.

Bunu önlemek için bu aşamada Antalya emlak avukatı ile çalışmak çok faydalı olacaktır.

 

Antalya'da emlak avukatı olarak yatırım yapmak istedikleri gayrimenkuller hakkında vaka raporu, risk analizi ve hukuki değerlendirme raporu hazırlayarak müvekkillerimize en doğru çözümü sunuyoruz.
Antalya'da emlak avukatıyız ve ayrıca gayrimenkul sözleşmelerinin ve inşaat sözleşmelerinin hazırlanmasında hukuki hizmet veriyoruz.

Hakkımızda
Hayatımızın bir gerçeği olan hukuk bizi artık eskisinden daha fazla ilgilendirmektedir. Bunun yanında karmaşık yapısı bireyleri güç duruma düşürmektedir. Hukuk işlerinin yalın bir şekilde çözülmesi ve bireye doyurucu ve doğru bir şekilde anlatılması ciddi öneme sahip hale gelmiştir. Bu gerçeklerin farkında olan Avukat Enes Nergiz, ciddi çalışması ve özverili tutumuyla hukuki işlerin üstesinden gelmektedir.İyi derecede İngilizce ve Rusça bilen avukatımız, çalışmalarını Antalya’da yürütmektedir.
İletişim Bilgileri
Adres : Hacet Mahallesi Adliye Caddesi Göret Apartman D:13 Kat:3 No:5 Alanya/Antalya

Korkutreis Mah. İlkiz Sk. Akanay İş Hanı No:18/6 Sıhhiye Çankaya/Ankara

Osmaniye Mahallesi Mine Sk. No:4 Daire:28 Emre Konutları B Blok Bakırköy/İstanbul

Telefon : +90 553 417 23 13
E-Posta : enes.nergiz056@gmail.com