Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku

Anasayfa / Makalelerimiz / Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku

Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku

Gayrimenkul davası, mülk müdahalelerini ve anlaşmazlıkları çözen bir dava türüdür. Başka bir deyişle, müdahale durumunda bu tür bir durumdan bahsedilir. Gayrimenkulle ilgili üçüncü bir şahıs tarafından haksızlık Antalya emlak avukatı olarak bu sürecin başından sonuna kadar müvekkillerimize hukuki hizmet vermekteyiz.

 

Genellikle tapu iptali, tescil sorunu, ortaklık iptali davası gibi davalar,hileli işlem nedeniyle tapu devri iptali, tazminat sorunu ve parazit önleme davası gayrimenkul konusu ile ilgilidir.Tüm bu durumlarda haklarını kaybetmemek için Antalya'da iyi ve uzman bir gayrimenkul avukatı ile çalışmak önemlidir.

 

Antalya, Alanya ve diğer bölgelerde gayrimenkul avukatı olarak gayrimenkul alımlarında profesyonel hukuki hizmet vermekteyiz.Antalya, Alanya veya başka bir bölgede gayrimenkul alım satımı ve gayrimenkulün gerekli finansmanı ve hakların yaratılması irtifak ve ipotek hakları da Gayrimenkul Hukuku kapsamındadır. Bu aşamalarda hak kaybetmemek için Antalya emlak avukatı ile çalışmak önemlidir. Bu birçok yasal prosedür gerektirir. Antalya emlak avukatı olarak bu aşamaların her birinde müvekkillerimize tatmin edici hizmet sunmaktayız.

 

Antalya Alanya'da gayrimenkul avukatı olarak emlak sicilinde, kadastro müdürlüğünde ve belediyelerde gayrimenkul ile ilgili tüm yasal işlemleri gerçekleştiriyoruz.

 

Gayrimenkule yatırım yapmayı planlayan müvekkillerimiz için tüm yasal prosedürleri yerine getiriyoruz. Gayrimenkule yatırım yapmayı planlayan müşterilerimiz için imarla ilgili tüm gerekli yasal prosedürleri uyguluyoruz.Aksi takdirde, birkaç ay veya yıl sonra bir belediye ekibi ilgili mülkleri yıkmak için gelebilir.

 

Dolayısıyla sürecin başında Antalya emlak avukatı ile çalışmak ciddi bir rahatlama sağlayacaktır. Gayrimenkul yatırımı ile ilgili hukuki veya idari davalar olup olmadığını araştırıyoruz. Gayrimenkulde ipotek olup olmadığı, ipotek veya ipotek olup olmadığı konusunda müşterilerimize bilgi vermenin yanı sıra  bu gelecekte ciddi sorunlara neden olabilir. Bunu önlemek için Tapu Dairesi'nden ilgili taşınmazın incelenmesi gerekmektedir. Bu noktada Antalya emlak avukatınız ile çalışmak çok faydalı olacaktır.

 

Antalya'da gayrimenkul avukatı olarak vaka raporu ve analiz hazırlayarak müvekkillerimize en doğru çözümü sunuyoruz.Yatırım yapmak istedikleri gayrimenkul ile ilgili riskler ve yasal değerlendirme raporu hazırlıyoruz.Antalya emlak avukatı, aynı zamanda gayrimenkul sözleşmelerinin ve inşaat sözleşmelerinin hazırlanmasında da hukuki hizmet vermektedir.

 

Hakkımızda
Hayatımızın bir gerçeği olan hukuk bizi artık eskisinden daha fazla ilgilendirmektedir. Bunun yanında karmaşık yapısı bireyleri güç duruma düşürmektedir. Hukuk işlerinin yalın bir şekilde çözülmesi ve bireye doyurucu ve doğru bir şekilde anlatılması ciddi öneme sahip hale gelmiştir. Bu gerçeklerin farkında olan Avukat Enes Nergiz, ciddi çalışması ve özverili tutumuyla hukuki işlerin üstesinden gelmektedir.İyi derecede İngilizce ve Rusça bilen avukatımız, çalışmalarını Antalya’da yürütmektedir.
İletişim Bilgileri
Adres : Hacet Mahallesi Adliye Caddesi Göret Apartman D:13 Kat:3 No:5 Alanya/Antalya

Korkutreis Mah. İlkiz Sk. Akanay İş Hanı No:18/6 Sıhhiye Çankaya/Ankara

Osmaniye Mahallesi Mine Sk. No:4 Daire:28 Emre Konutları B Blok Bakırköy/İstanbul

Telefon : +90 553 417 23 13
E-Posta : enes.nergiz056@gmail.com