ANKARA CEZA AVUKATI

Anasayfa / Makalelerimiz / ANKARA CEZA AVUKATI

ANKARA CEZA AVUKATI

Ankara ceza avukatı,özetle Türk Ceza Kanunu ve ceza muhakemesi kanunu kapsamında bireylerin haklarını koruyan ve kanuni bilgisi ve tecrübesi dahilinde müvekillerine hukuki hizmet veren kişidir. Ankara ceza avukatı her ne kadar  ülkemizin idari sınırları içerisinde her şehrimizde avukatlık hizmeti verebiliyorsa da genel itibariyle  Ankara’da faaliyet gösteren ceza avukatları Ankara Ceza avukatı olarak nitelendirilebilir.

Ankara Ceza avukatının en temel işlevi müvekkilinin hakkını korumaktır .Hak ile kast edilen ise çok kapsamlı olarak kimin nerede nasıl ve ne kadar hakkı olduğunu da tespit ve tayin edilmesi gerekir. Ankara ceza avukatı da bu tespit ve tayini de soruşturma makamı ve kovuşturma makamı ile müvekkili lehine korumakla görevlidir.

 

Hak denilen olgunun açıklanması gerekirse denilebilir ki, insana ait olduğu kabul edilen ve bu kabulün kanunca korunması sonucunda insanların mahkemelerden isteyebileceği kazanımlardır. Ankara ceza avukatı da bu kabul edilmiş kazanımları doğru yer ve zamanda ve doğru bir şekilde müvekilleri lehine talep eden hukuk bilginidir.

Ankara Ceza Avukatının Genel Olarak Görevleri

Ankara ceza avukatının görevleri genel olarak emniyet veya jandarma aşaması, savcılık veya soruşturma aşaması, mahkeme veya kovuşturma aşaması, karara karşı istinaf veya temyiz aşaması ve nihayet karar infaz edilince infaz aşamaları olarak özetlenebilir. Bu aşamaların her birinde farklı görevleri olan Ankara Ceza avukatının görevi kuşkusuz ki kanuni sınırlarda cereyan etmektedir.

Ankara’nın en iyi ceza avukatı bütün bu aşamalarda iyi bir ekip, sağlam bir tecrübe, yeterli derecede kanuni bilgi ve her zaman için şart olan iyi bir çalışma ve nihayet doğru zamanda doğru hamle yapmayı bilmelidir.

Ankara ceza avukatı soruşturma aşamasında müvekkiline kanuni haklarını anlatmanın ve kanuni çerçevede destek olmasının yanı sıra ifade vermeden önce yaptığı özel görüşmede menfaatine olacak ifadeleri de anlatmaktadır. Toplanan deliller kapsamında müvekkili lehine olacak şekilde yön göstermekte ve bazı durumlarda seçenekler sunarak son kararı sonuçlarını da söyleyerek müvekillerine bırakmaktadır.

 

Ankara Ceza avukatı kovuşturma aşamasında  nispeten daha serbesttir ve vakti daha geniş olduğundan müvekkili için hukuki hizmeti daha etkili ve verimli olmaktadır. Mahkeme duruşma açarsa  beyan dilekçeleri,savunma dilekçeleri ve eğer gerekiyorsa yargıtay kararları sunup müvekkilinin hakkını korumaktadır. Ankara’nın en iyi ceza avukatları bu aşamada yapılacak tüm işlemleri yapmaktadırlar. Süreç artık müvekkili için hak arayışına dönmüştür ve bu hakkı arayıp bulma ve en güzel ve doğru şekilde ifade edebilme tam olarak Ankara’nın en iyi avukatının görevi olmuştur.

İnsanı ilgilendiren bilimler her ortam ve koşulda farklı çözüm önerileri sunan bilim dallardır. Sosyoloji, ekonomi, antropoloji gibi konusu insan olan bilimler her duruma özgü yeni çözüm önerileri sunmaktadır. Konusu tamamen insanı ilgilendiren Hukuk bilimi de her olay ve şarta göre farklı çözümleri olan bir yapıdadır. Dolayısıyla Ankara ceza avukatı her olay için farklı bir bakış açısı ve farklı bir hak arama ve savunma sürecini yönetmesi doğal bir durumdur.

 

Hakkımızda
Hayatımızın bir gerçeği olan hukuk bizi artık eskisinden daha fazla ilgilendirmektedir. Bunun yanında karmaşık yapısı bireyleri güç duruma düşürmektedir. Hukuk işlerinin yalın bir şekilde çözülmesi ve bireye doyurucu ve doğru bir şekilde anlatılması ciddi öneme sahip hale gelmiştir. Bu gerçeklerin farkında olan Avukat Enes Nergiz, ciddi çalışması ve özverili tutumuyla hukuki işlerin üstesinden gelmektedir.İyi derecede İngilizce ve Rusça bilen avukatımız, çalışmalarını Antalya’da yürütmektedir.
İletişim Bilgileri
Adres : Hacet Mahallesi Adliye Caddesi Göret Apartman D:13 Kat:3 No:5 Alanya/Antalya

Korkutreis Mah. İlkiz Sk. Akanay İş Hanı No:18/6 Sıhhiye Çankaya/Ankara

Osmaniye Mahallesi Mine Sk. No:4 Daire:28 Emre Konutları B Blok Bakırköy/İstanbul

Telefon : +90 506 265 20 25
E-Posta : info@enesnergiz.av.tr