Alanya Uyuşturucu Davasına Bakan Avukatlar

Anasayfa / Makalelerimiz / Alanya Uyuşturucu Davasına Bakan Avukatlar

Alanya Uyuşturucu Davasına Bakan Avukatlar

 

Uyuşturucu ve uyarıcı maddeler konusunda verilen cezalar Türk Ceza kanunun 188 ila 191. maddeleri arasında belirtilmiş olup 192. maddede ise etkin pişmanlık koşulları netlik kazanmıştır. Uyuşturucu ticareti suçlaması ile açılan bir davada kesinlikle Alanya uyuşturucu davasına bakan avukatlar tarafından destek almak gerekir hatta bu destek henüz soruşturma aşamasında iken başlamalıdır. 

Uyuşturucu Davalarında Avukatın Önemi

Yargılanan ya da yargılama sonucu tutukluluk alanların aileleri ne yazık ki çevre etkisi ile dava süreçlerinde avukat tutmazlar ve bu yüzden hak kaybı ya da mağduriyet yaşarlar. Uyuşturucu davalarında yargılanan kişiler çoğu kez mahkeme aşamasında heyecanlanmalarından kaynaklı olarak yanlış ifade verir ya da farkına dahi varmadan uyuşturucu ticareti yaptığını konusunda mahkeme heyetini olumsuz düşünmeye iten cevaplar verirler. Bu tür savunma ya da ifadeler karşısında tutukluluk kararı kesinleşir işte bu nedenle henüz dava aşamasına geçmeden benzer suçlardan gözaltına alınan insanlar ya da yakınları mutlaka Alanya uyuşturucu davasına bakan avukatlar aracılığı ile hukuki destek almalı. 

İfade Aşamasında Avukat Desteği

Uyuşturucu davalarında genellikle dava aşamasından önce kolluk kuvvetlerinde verilen ifadelerde sanıkların heyecan ya da baskı sonucu uyuşturucu satışı yaptığını kabul ettiği görülür. Ama mahkeme aşamasında bu tür davalarda uzman olan avukatların elde edeceği delil ve belgeler neticesinde aslında sadece uyuşturucu kullanıcısı oldukları ispatlanır ve yargılama aşaması şeklen değişir. Bu gerçekler göz önüne alındığında aslında kişinin dava aşaması öncesi henüz kolluk kuvvetlerine ifade vermeden önce Alanya uyuşturucu davasına bakan avukatlar tarafından destek alarak ifade vermesinin önemi ortaya çıkmaktadır. 

Uyuşturucu Avukatı Tabiri Yanlıştır

Uyuşturucu ticareti suçu kapsamında torbacılık, uyuşturucu madde bulundurma, uyuşturucu madde imalatı, uyuşturucu maddeye özendirme suçu ile uyuşturucu ya da uyarıcı madde kullanımı kolaylaştırma suçları ayrı ayrı değerlendirilir ve her birinin cezai hükmü farklı olarak verilir. Kanunlarımıza göre avukatların herhangi bir branşı yoktur her avukat her türlü davaya bakabilir ancak uyuşturucu davalarında daha fazla deneyim ve tecrübe sahibi olmuş ve bu konuda daha fazla bilgi edinmiş avukatlar halk tarafından en iyi Alanya uyuşturucu davasına bakan avukatlar olarak adlandırılırlar. 

Uyuşturucu Davaları Ceza Davası Türüdür

Ancak ceza davaları konusunda uzman olan avukatlarda bu tür davalarda gerek savunmanın hazırlanması, gerekse soruşturma ve kovuşturma aşamasında ki ön hazırlıklarda etkilidirler. Tüm avukatların ortak amacı müvekkillerini en iyi şekilde temsil ederek savunmak ve en az ceza almasını sağlamaktır, insan özgürlüğü ve temel hakları sınırlayan tutukluluk halinin gerçekleşmemesi adına mahkemede müvekkilini en iyi şekilde savunmaktır. Uyuşturucu davalarının hemen hepsi ceza davası türüdür ve ceza mahkemelerinde davalar görülür yetkili mahkemeler ceza mahkemeleridir. Suçun nitelikli hal alması ancak okul vb. yerlerde çocuklara uyuşturucu satışı yapılması ile gerçekleşir bu durumda davanın süreci ve cezası değişir. 

Süreç Avukat Desteği İle Yürütmelidir

Cezayı arttırıcı birçok unsur vardır ve uyuşturucu davalarında bilgisi fazla olan Alanya uyuşturucu davasına bakan avukatlar bu konuda hangi türden davada hangi cezaların verileceğini çok iyi bilirler. Ve müvekkillerinin savunmalarını, iddia makamına karşı ortaya konacak delillerin toplanmasını buna göre belirlerler. Tüm bu nedenler dikkate alındığında uyuşturucu gibi ciddi bir dava sürecinde kişi kesinlikle henüz iddia aşamasında soruşturma başlamadan bir avukattan hukuki yardım almalı ve süreci bir avukat desteği ile yürütmelidir ancak bu şekilde en az ceza ile dava sonucu beklenebilir aksi durumda kişi büyük bir ceza alır.

 

Hakkımızda
Hayatımızın bir gerçeği olan hukuk bizi artık eskisinden daha fazla ilgilendirmektedir. Bunun yanında karmaşık yapısı bireyleri güç duruma düşürmektedir. Hukuk işlerinin yalın bir şekilde çözülmesi ve bireye doyurucu ve doğru bir şekilde anlatılması ciddi öneme sahip hale gelmiştir. Bu gerçeklerin farkında olan Avukat Enes Nergiz, ciddi çalışması ve özverili tutumuyla hukuki işlerin üstesinden gelmektedir.İyi derecede İngilizce ve Rusça bilen avukatımız, çalışmalarını Antalya’da yürütmektedir.
İletişim Bilgileri
Adres : Hacet Mahallesi Adliye Caddesi Göret Apartman D:13 Kat:3 No:5 Alanya/Antalya

Korkutreis Mah. İlkiz Sk. Akanay İş Hanı No:18/6 Sıhhiye Çankaya/Ankara

Osmaniye Mahallesi Mine Sk. No:4 Daire:28 Emre Konutları B Blok Bakırköy/İstanbul

Telefon : +90 553 417 23 13
E-Posta : enes.nergiz056@gmail.com